VIDEO Běhal po hospodě a bodal nožem, lidé se bránili láhvemi a židlemi. Děsivé podrobnosti nočního útoku na Londýn

04.06.2017 8:15

Londýn se vzpamatovává z dalších teroristických útoků. Útočníci včera pozdě večer zaútočili dodávkou a poté i noži na London Bridge a Borough Market. Nejméně šest lidí zemřelo. Proti útočníkům, které policie nakonec zneškodnila, bojovali i hosté barů a restaurací.

VIDEO Běhal po hospodě a bodal nožem, lidé se bránili láhvemi a židlemi. Děsivé podrobnosti nočního útoku na Londýn
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jedna z věží Tower Bridge

Při útoku zemřelo nejméně šest lidí. Další desítky byly zraněny. Lidé v barech a restauracích zatarasili dveře podniků, aby se k nim teroristé nemohli dostat. Navíc na ně házeli láhve a dokonce i židle.

V jedné z restaurací v Borough Market se podle svědků dostal jeden z útočníků dovnitř a bodl do krku mladou ženu. Muž, který restauraci vede, začal podle zahraničního tisku po útočníkovi házet láhve. Zapojil se i personál podniku, který pomocí židle vytlačil teroristu ven. „Sledoval jsem fotbalový zápas v televizi a chlap vešel dovnitř a držel velký nůž. Bodl pak dívku u dveří,“ řekl NBC jeden ze svědků.

Podle svědků i médií reagovala policie na útoky opravdu rychle. Podle BBC byly policisté na London Bridge za několik minut.

BBC o útoku na Londýn:

Ozývají se svědci, kteří buď útok přímo viděli, nebo byli někde poblíž. Například 24letý Simon Thomson řekl do médií, že šel přes Borough Market a viděl hodně lidí, kteří utíkali. „Taxikář stáhl okénko a začal křičet ‚Utíkejte dál, utíkejte dál. Byli pobodáni lidé‘,“ řekl mladík s tím, že sám viděl na zemi zraněné lidi. Thomson se poté schoval ve sklepě jedné z restaurací.

Při včerejším večerním útoku byl zraněný i policista, který v té chvíli ale nebyl ve službě. Útočníky policie zastřelila. Svědci popisují včerejší útoky jako něco strašného. Lidé utíkali, křičeli, snažili se ale s teroristy i bojovat.

K útoku se na sociálních sítích vyjadřují jak zahraniční, tak i čeští politici. Upřímnou soustrast vyjádřil například ministr vnitra Milan Chovanec. „Po událostech v Londýně jsou bezpečnostní složky v kontaktu se zahraničními partnery. V tuto chvíli nemáme informaci, že by se útok týkal ČR,“ napsal na Twitteru.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: David Hora

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

EXKLUZIVNĚ Tlak Američanů na nákup vrtulníků je extrémní. Máme dokumenty, známe firmy, jména českých vojáků. Víme, jak probíhá tvrdý lobbing USA na našem území

16:06 EXKLUZIVNĚ Tlak Američanů na nákup vrtulníků je extrémní. Máme dokumenty, známe firmy, jména českých vojáků. Víme, jak probíhá tvrdý lobbing USA na našem území

Nákup víceúčelových vrtulníků pro armádu by mohl být v ideálním případě zadán v létě. Po jednání sně…