VIDEO Běhal po hospodě a bodal nožem, lidé se bránili láhvemi a židlemi. Děsivé podrobnosti nočního útoku na Londýn

4. 6. 2017 8:15

Londýn se vzpamatovává z dalších teroristických útoků. Útočníci včera pozdě večer zaútočili dodávkou a poté i noži na London Bridge a Borough Market. Nejméně šest lidí zemřelo. Proti útočníkům, které policie nakonec zneškodnila, bojovali i hosté barů a restaurací.

VIDEO Běhal po hospodě a bodal nožem, lidé se bránili láhvemi a židlemi. Děsivé podrobnosti nočního útoku na Londýn
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jedna z věží Tower Bridge

Při útoku zemřelo nejméně šest lidí. Další desítky byly zraněny. Lidé v barech a restauracích zatarasili dveře podniků, aby se k nim teroristé nemohli dostat. Navíc na ně házeli láhve a dokonce i židle.

V jedné z restaurací v Borough Market se podle svědků dostal jeden z útočníků dovnitř a bodl do krku mladou ženu. Muž, který restauraci vede, začal podle zahraničního tisku po útočníkovi házet láhve. Zapojil se i personál podniku, který pomocí židle vytlačil teroristu ven. „Sledoval jsem fotbalový zápas v televizi a chlap vešel dovnitř a držel velký nůž. Bodl pak dívku u dveří,“ řekl NBC jeden ze svědků.

Podle svědků i médií reagovala policie na útoky opravdu rychle. Podle BBC byly policisté na London Bridge za několik minut.

BBC o útoku na Londýn:

Ozývají se svědci, kteří buď útok přímo viděli, nebo byli někde poblíž. Například 24letý Simon Thomson řekl do médií, že šel přes Borough Market a viděl hodně lidí, kteří utíkali. „Taxikář stáhl okénko a začal křičet ‚Utíkejte dál, utíkejte dál. Byli pobodáni lidé‘,“ řekl mladík s tím, že sám viděl na zemi zraněné lidi. Thomson se poté schoval ve sklepě jedné z restaurací.

Při včerejším večerním útoku byl zraněný i policista, který v té chvíli ale nebyl ve službě. Útočníky policie zastřelila. Svědci popisují včerejší útoky jako něco strašného. Lidé utíkali, křičeli, snažili se ale s teroristy i bojovat.

K útoku se na sociálních sítích vyjadřují jak zahraniční, tak i čeští politici. Upřímnou soustrast vyjádřil například ministr vnitra Milan Chovanec. „Po událostech v Londýně jsou bezpečnostní složky v kontaktu se zahraničními partnery. V tuto chvíli nemáme informaci, že by se útok týkal ČR,“ napsal na Twitteru.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: David Hora

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zeman? Troska, zrůda, šílenec, sejmout ho, vyzvracet! Velikán Hutka, geniální. Mimořádný a důležitý útok na prezidenta

10:10 Zeman? Troska, zrůda, šílenec, sejmout ho, vyzvracet! Velikán Hutka, geniální. Mimořádný a důležitý útok na prezidenta

Po Miloši Zemanovi se bude muset Pražský hrad deratizovat. Je to totiž nesvéprávná troska, špatně ar…