VIDEO Bohouše do koše, Merkel v base. My jsme tady doma. Vše o společném protestu proti imigraci v Praze

28.09.2016 20:18

REPORTÁŽ Na demonstraci proti islamizaci Evropy, kterou uspořádal Úsvit společně s Blokem proti islamizaci, se ve středu v Praze na náměstí Míru sešly zhruba tři stovky lidí, kteří u nás nechtějí muslimské přistěhovalce. „My jsme tady doma!“ vzkázali české vládě, Evropské unii i německé kancléřce Angele Merkelové.

VIDEO Bohouše do koše, Merkel v base. My jsme tady doma. Vše o společném protestu proti imigraci v Praze
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pražská demonstrace proti islamizaci Chceme bezpečnou zemi. Pořádal Úsvit s Blokem proti islamizaci

Krátce před druhou hodinou odpolední se na plácku před kostelem svaté Ludmily začali srocovat odpůrci islámu, aby zde v den české státnosti dali veřejně najevo, co si myslí o tomto druhém nejrozšířenějším náboženství na světě a jeho vyznavačích.

V postupně se rozrůstajícím davu, který nakonec čítal zhruba tři stovky lidí všech věkových kategorií, vlály české vlajky či vlajky pořádajícího Úsvitu - Národní koalice a Bloku proti islamizaci. „Plány islamistů zhatí naši vepři boubelatí!“ držela v rukou jedna z účastnic demonstrace. „Hrozba! Cizinci skupují českou zem!“ bil na poplach jiný demonstrant. Další zase brojil svými nápisy proti Spojeným státům jako válečnému štváči, který může za válku v Iráku, Libyi, Srbsku, Sýrii a Ukrajině.

Fotogalerie: - Chceme bezpečnou zemi

Pražská demonstrace proti islamizaci Chceme bezpeč...
Pražská demonstrace proti islamizaci Chceme bezpeč...
Pražská demonstrace proti islamizaci Chceme bezpeč...
Pražská demonstrace proti islamizaci Chceme bezpeč...
Pražská demonstrace proti islamizaci Chceme bezpeč...
Pražská demonstrace proti islamizaci Chceme bezpeč...

Pozornost přítomných poutal především postarší pán, člen Bloku proti islamizaci Miroslav Kulhavý, který si přinesl obří transparent, v němž se vymezoval proti islámu, České televizi, Tomáši Halíkovi nebo německé kancléřce Angele Merkelové. „Merkel v base = naděje pro Evropu. Halík a bratři muslimové = sameček a kudlanka nábožná,“ vepsal kromě jiného na transparent.

V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Kulhavý uvedl, že za největší prohřešek politických orgánů i justice považuje neexistenci litery o islámu, která by byla shodná s evropským právem. „Jestliže i soud ve Štrasburku vyhodnotil, že šaría je neshodná v Evropě, jak to, že politici nekonají,“ podivoval se.

Kolorit akce dotvářel tradičně aktivista Robert Žák, který obcházel přítomné a rozdával jim píšťalky a transparenty s hesly „Bohouše do koše“ a „Demisi vlády“.

Na průběh akce dohlíželi policisté v uniformách a v civilu. Připraveny byly i dva policejní antony. Žádný incident ale řešit nemuseli, demonstrace proběhla v klidu. Kromě strážníků hladký průběh akce zajišťovali Českoslovenští vojáci v záloze za mír a Československá vlastenecká garda. Na demonstraci dorazilo taktéž několik příslušníků Národní domobrany.

Úsvit využil demonstrace ke sbírání podpisů na petici proti kvótám na uprchlíky. U stánku, kde byly podpisové archy k dispozici, bylo po celou dobu akce rušno, tvořily se fronty. Kolik petentů nakonec připojilo svůj podpis pod petici, se reportérce ParlamentníchListů.cz nepodařilo zjistit, protože ani sami organizátoři neměli podpisy spočítány.

Nejsme lokajové EU ani báby Merkelové

S úderem druhé hodiny vystoupil na pódium ověšené hesly „Chceme bezpečnou zem“ moderátor pražské demonstrace a zahájil akci, která byla na středu svolána také v Ostravě, Plzni či Mostě. Všechna místa konání byla spojena telemostem, a tak měli účastníci všech akcí možnost vyslechnout i jiné řečníky než ty, kteří dorazili do jejich města. Když tedy zrovna kvůli technickým problémům nevypadával zvuk a obraz.

Kromě představitelů Úsvitu a Bloku proti islamizaci promluvili k demonstrujícím také zahraniční hosté, např. Tatjana Festerling (německá Pegida) a Tommy Robinson (britská Pegida). A zpívalo se – pod taktovkou Tomáše Ortela, Bohouše Josefa, Dominiky Myslivcové, Martina Maxy a Marka Černocha.    

V Praze se jako první ujala mikrofonu předsedkyně Bloku proti islamizaci Jana Borkovcová, která ve své řeči zdůraznila, že islám ani ilegální imigraci v Česku hnutí, v jehož čele stojí, rozhodně nechce, protože v něm spatřuje rizika, která by mohla naší zemi zle zatopit, stejně jako se to již nyní děje na Západě. „My nejsme žádní lokajové Evropské unie ani báby Merkelové, takže prosím vás, neohýbáme záda a jdeme rovně se vztyčenou hlavou,“ zaburácela do mikrofonu a byla odměněna souhlasným potleskem davu.

Neméně rázně se vyjádřila i poslankyně Úsvitu Jana Hnyková. „Podle Eurostatu přichází ze Sýrie, tedy z válečné zóny, do Evropy pouze 28 % imigrantů. Většina jsou ekonomičtí migranti z Afghánistánu a Afriky. Považujeme za zradu Babiše, Sobotky i Bělobrádka, že na konci srpna schválili výběrové řízení na organizaci, která má začlenit šest tisíc imigrantů z Řecka a Itálie. S tím my nesouhlasíme,“ hřímala do mikrofonu. „Zrada! Demisi!“ skandovali současně demonstrující.

„Krajské volby byly vždy referendem o vládě a krajské volby musejí nyní zastavit islamizaci naší země. Pojďme k volbám a dokažme, že to s naší zemí myslíme doopravdy,“ naléhavě apelovala a znovu se opřela do představitelů vlády za to, že odmítají vypsat referendum o kvótách na uprchlíky či proto, že prý zradili Slováky, když se odmítli přidat k jejich žalobě proti Bruselu odmítající kvóty. „To je hanba této vlády!“ rozbouřila Hnyková znovu dav.

Podle jejího názoru by se stát měl nejprve postarat o svoje občany. „Jsme hrdá země a nechceme si nechat diktovat Bruselem, ani paní Merkelovou, koho sem máme nechat přijít a co tady máme dělat,“ uvedla Hnyková. „My jsme tady doma,“ dali demonstrující průchod svým vášním.

Po poslankyni se slova ujal předseda britské Pegidy Tommy Robinson. „Od dob proroka Muhammada měl islám Evropu ve svém hledáčku. Nedávno započatá takzvaná uprchlická krize se pro islám snaží dobýt to, co není schopen sám vytvořit. Ale Evropa není perfektní, je třeba toho hodně změnit, protože kdysi Evropě záviděl celý svět,“ uvedl Robinson.

„Určitě jste slyšeli, že se moje země v červnu rozhodla opustit EU, ale ujišťuji vás, že ve svých srdcích jsme stále s vámi a že Evropu a Evropany neopustíme. Naopak tím zachováme to nejlepší z Evropy,“ ujistil demonstrující britský protiislámský bojovník. „Tento hlas byl jasným signálem vlastizrádným zrádcům z Bruselu, a jakkoliv se rozhodne vaše země, budeme s vámi na jedné lodi,“ zahlásil Robinson a vysloužil si mohutný potlesk. „Brexit! Czechit! My jsme tady doma!“ neslo se náměstím.

Předseda Úsvitu Marek Černoch zdůraznil, že musíme bojovat o své hodnoty, protože situace je vážnější, než se může zdát. „V Libyi čeká na převoz milion lidí, stejně jako v Afghánistánu či Sýrii. A to nemluvím o bezvízovém styku s Tureckem,“ ohromil Černoch přítomné. „Nechceme, aby sem k nám do Evropy přicházeli lidé, kteří nebudou respektovat naše hodnoty a budou ohrožovat naše občany,“ podtrhl politik.

MUDr. Vladimír Dryml

  • BPP
  • Prezident svazu Senioři České republiky

Svým vystoupením zaujal i exsenátor Vladimír Dryml, který vládě vytkl, že rezignovala na bezpečnost svých občanů. „Nechci být Čech v české zemi cizinec. My nemáme kam jít, jako někteří, kteří k nám přicházejí z různých zemí, neumějí si doma udělat pořádek a myslí si, že tady budou drancovat naše sociální systémy a poroučet nám, jak oni jsou zvyklí v jejich zemích,“ rozhorlil se.

„Mnohokrát jsem se setkal v senátu s názorem, že pokud někdo na uprchlíkovi vymáhá dodržování českých zákonů, je rasista,“ nelíbí se Drymlovi, který ve svém projevu vyslovil varování, že velká vlna migrace ještě přijde, neboť pochybuje, že Turecko dodrží dohodu s EU. „Dalším velkým problémem je to, že Frontex místo toho, aby bránil hranice na jihu EU, stává se cestovní kanceláří a vozí z Libye tisíce černochů do Itálie,“ nastínil Dryml. „Hanba,“ ozývalo se z davu.

„Nejsme xenofobové a rasisti, jak se nás snaží nálepkovat. Jsme občané, kterým stejně jako prezidentu Zemanovi jde o osud této země a není jim lhostejný,“ konstatoval Dryml s tím, že imigranti tady nemohou žít na úkor nás všech. „Nejsou peníze pro důchodce, rodiny s dětmi, ale tato vláda uvolňuje miliardy pro neziskové organizace a dalším na podporu imigrantů, kteří mají přijít do České republiky. Hanba,“ odplivl si kandidát na senátorský post. „Hanba,“ přizvukovali mu demonstrující.

Řítí se na nás pogrom

Podplukovník Ivan Kratochvíl, velitel Československých vojáků za mír, vyzval k obraně vlasti a jejích hodnot, k čemuž však podle jeho názoru nestačí pouze vysedávat u počítače. Pražský výčet řečníků zakončil Bulhar Julian Ivanov, koordinátor dobrovolnické gardy Vasil Levský. „To, co se děje v Evropě, je nepřípustné. Musíme udělat všechno, co je v našich silách, abychom zastavili pogrom, který se na nás řítí,“ vyzval přítomné.

Ve čtyři hodiny se demonstrace nachýlila ke svému konci. Na závěr si ještě čeští řečníci společně s demonstranty zapěli českou národní hymnu a poté se pomalu rozešli do svých domovů.    

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Lucie Štěchová

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Moravce střídat. A Kalousek je jako Stalin, také ho nechávají mluvit ke všemu. Šéf Syndikátu novinářů chtěl přednášet o etice novinářů, ale totálně se to zvrhlo

15:06 Moravce střídat. A Kalousek je jako Stalin, také ho nechávají mluvit ke všemu. Šéf Syndikátu novinářů chtěl přednášet o etice novinářů, ale totálně se to zvrhlo

REPORTÁŽ Slovními přestřelkami se to hemžilo na semináři k novinářské etice a objektivitě, kterou v …