VIDEO Další uprchlíci už se k nám nevejdou, sdělila ministryně. A rozbrečela se

26.11.2015 11:15

Švédsko je vedle Německa pro uprchlíky zemí zaslíbenou, ale v posledních týdnech však hlásilo, že jeho kapacity jsou vyčerpány. Konečně v úterý na tiskové konferenci premiér a vicepremiérka oznámili, že další uprchlíky země již přijímat opravdu nebude. Vicepremiérka za Stranu zelených tuto zprávu dokonce před kamerami obrečela.

VIDEO Další uprchlíci už se k nám nevejdou, sdělila ministryně. A rozbrečela se
Foto: MV ČR
Popisek: Utečenecký tábor - bývalá věznice - v Drahonicích v Ústeckém kraji.

Video se štkající švédskou političkou Åsou Romsonovou koluje internetem a na Youtube jej již zhlédlo téměř 80 000 lidí. Příliš velké pochopení u nich však nenachází. A to dokonce ani u Švédů, kteří jsou jinak líčeni jako největší příznivci přijímání uprchlíků. Jeden ze švédských diskutérů vyčítá vicepremiérce i dalším politikům v zemi, že po desetiletí dávali přednost cizincům před svými voliči. Diskutéři z jiných zemí se zase ve svých komentářích Švédům vyloženě vysmívají a ptají se, jak může být někdo tak „emotivně rozjitřelý“ vůdcem země.

Někteří jízlivě konstatují, že Romsonová ve skutečnosti pláče kvůli stovkám znásilnění švédských žen, kterých se dopustili ve velké většině muslimští přistěhovalci. Ve Švédsku se totiž počet znásilnění zvýšil od roku 1975 do loňského roku více než patnáctkrát. Poukazují tak na to, že zvýšení počtu znásilnění koresponduje se začátkem masivního přijímání migrantů minulými socialistickými vládami. Naopak příznivci multikulturalismu tvrdí, že druhá strana pouze vytrhává část statistik z kontextu a pravda je jinde. Bohužel však často zapomínají uvést, jak to tedy je ve „skutečnosti“.

Americký komentátor John Hoft nicméně Romsonovou nazývá psychotičkou a konstatuje, že Západ páchá dobrovolnou sebevraždu právě kvůli podobným „liberálním idiotům“, jako je Romsonová. Hoft také připomíná, že dle údajů z roku 2010 žilo v zemi více než 1,33 milionů obyvatel narozených v zahraničí, což představovalo 14,3 %. V letošním roce přitom země umožnila příchod asi 100 000 uprchlíků z Blízkého východu a Afriky. „Švédská vicepremiérka oznamuje v přímém přenosu změnu švédské přistěhovalecké politiky a brečí u toho. Co to je za nánu?“ lakonicky komentuje Hoft emotivní vystoupení švédské političky.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pro

Jaroslav Foldyna byl položen dotaz

školní docházka

K čemu by pomohlo, kdyby byla povinná školní docházka do 18? Tak by šli dotyční na sociálku o 3 roky později a mezitím by jen zabírali místa těm, co chtějí studovat. Teď se víc než kd jindy totiž ukazuje, že kapacity škol jsou nedostačující.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Stanjura musí odejít!“ Bývalý vysoký politik vynesl verdikt

20:50 „Stanjura musí odejít!“ Bývalý vysoký politik vynesl verdikt

EVROPAN LIBOR ROUČEK „Naprosto nekompetentní! Ministr i pro záchranu vlády samotné, prostě musí odej…