VIDEO Jan Kraus se radoval z výsledku voleb v Rakousku. A varoval před Zemanem

26.05.2016 8:52

Moderátor Jan Kraus je spokojen s výsledky rakouských prezidentských voleb, v nichž kandidát Zelených Alexander Van der Bellen těsně porazil kandidáta krajní pravice Norberta Hofera. Rozštěpení země na dva protichůdné tábory, o čemž se v souvislosti s Rakouskem hovoří, se ovšem dle Krause týká i Česka, kde prý proti sobě občany ženou poslední dva prezidenti.

VIDEO Jan Kraus se radoval z výsledku voleb v Rakousku. A varoval před Zemanem
Foto: Nejvic.info
Popisek: Moderátor a herec Jan Kraus

Vítězství kandidáta Zelených Alexandera Van der Bellena v rakouském prezidentském klání Krause potěšilo, protože považuje za nevhodné, aby v čele Rakouska stál příslušník extrémní pravice Norbert Hofer. Jeho strana se oficiálně jmenuje Svobodná strana Rakouska, ale ve skutečnosti jsou dle Krause „takoví fašizoidní“.   

Moderátor poukázal na rozštěpenost Rakouska, o které prý všichni píšou. Kraus tuto skutečnost přisuzuje uprchlické krizi a dodává, že rozštěpeno není jen Rakousko, nýbrž i Česko, jež prý rozdělují dva poslední prezidenti – Václav Klaus a Miloš Zeman.

„Klaus furt vysvětloval, že volený můžou dělat, co chtěj, a nevolený, ať si zaříděj, že budou volený, jinak nebudou o ničem rozhodovat. A Zeman to má ještě jednodušší, ten to rozděluje na město a vesnice,“ popsal moderátor způsob, jakým jsme rozdělováni.

„Prosim vás, nenechme se do toho zatáhnout,“ dodává k tomu Kraus jedním dechem. Prý to vypadá jako legrace, ale může z toho vzniknout válka. „Nenechme se do toho zatáhnout, žádný ohniska nenávisti, taková malá země, jako je Česko nebo Rakousko, ta když se rozdělí, je to úplná zkáza,“ varuje Kraus. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: luš

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Profesorka a bývalá "básnířka Majdanu" Bilčenko prý prozřela a pro PL odhalila, jak to dnes ve skutečnosti vypadá na Ukrajině

15:37 Profesorka a bývalá "básnířka Majdanu" Bilčenko prý prozřela a pro PL odhalila, jak to dnes ve skutečnosti vypadá na Ukrajině

PŘÍBĚH Služba bezpečnosti Ukrajiny (SBU) sice stále provádí své lynče, ale mnohem víc se o nich mluv…