VIDEO Koupají se oblečení. Nerespektují řád. Je to peklo! Výpověď plavčíka, který zasahoval u brutálního zbití mladíka skupinou údajně Romů

08.08.2018 18:25

Úterní parná pohoda na městském koupališti v Dubí nabrala grády poté, co se do ostré hádky pustila dvojice koupajících se žen. Ty se údajně nepohodly kvůli tomu, že jedna z nich napomenula koupajícího se chlapce, patrně syna či příbuzného druhé z žen. Muž, který se snažil rozhádané ženy uklidnit, skončil v nemocnici. Sesypala se na něj početní přesila pěti útočníků, podle informací regionálního Deníku.cz, který se odvolává na útržky zachycené na sociálních sítích, mělo jít o jistou etnickou menšinu.

VIDEO Koupají se oblečení. Nerespektují řád. Je to peklo! Výpověď plavčíka, který zasahoval u brutálního zbití mladíka skupinou údajně Romů
Foto: Repro Facebook/ JV Press
Popisek: Momentka z koupaliště v Dubí krátce po útoku

Případ brutální bitky na koupališti v severočeském Dubí ve středu ráno nakousl regionální Deník.cz. Ten s odvoláním na svědectví publikovaná na sociálních sítích, očité svědectví plavčíka, který byl přímo u incidentu, uvádí, že útočníci, kteří se na muže z majority v početní přesile sesypali, pocházeli z etnické menšiny Romů. Verzi o Romech přináší i server Idnes.cz či TN.cz. Policie nicméně informace ohledně etnického a národnostního původu zapojených bitkařů neuvedla. „Policie nezveřejňuje údaje vypovídající o národnosti, rasovém nebo etnickém původu,“ vysvětlila serveru ParlamentníListy.cz situaci Ludmila Světláková z krajského ředitelství Policie ČR v Mostě. 

Jak se celý incident seběhl? Podle dostupných informací se původně na koupališti v severočeském Dubí nepohodla dvojice žen, a to kvůli tomu, že jedna z nich napomenula chlapce hrajícího si v bazénu. Mezi zúčastněnými ženami došlo k verbálnímu napadání, přičemž se do incidentu vložil mladý muž snažící se údajně situaci uklidnit. Právě na něj se ale údajně vrhla skupina pěti a způsobila mu zranění. Do vyšetřování věci se již zapojila státní policie.    

PLAVČÍKOVA ZPOVĚĎ: 

„Napadený muž utrpěl zatím přesně nezjištěná zranění a byl z místa převezen do zdravotnického zařízení. Na místo se dostavily hlídky policie. V tu dobu byla již situace uklidněna. Případ nyní šetří dubská policie a ve věci zahájila úkony trestního řízení pro podezření z přečinu výtržnictví, ze kterého je podezřelých šest osob,“ sdělila ParlamentnímListům.cz Ludmila Světláková z oddělení tisku a prevence Policie ČR Most. Policie na místě ustanovila svědky a podezřelé a chystá se provádět první výslechy.  

O incidentu jako první informovala tisková a mediální agentura JV Press. Její webové stránky jsou však od rána nedostupné. JV Press údajně disponuje očitými svědectvími lidí, kteří se nacházeli přímo na místě, a rovněž i svědectvím plavčíka. Informace JV Press se trochu rozchází s policejní verzí. Agentura s odvoláním na svědky celé bitky hovoří až o sedmi útočnících.

Podle plavčíka, se kterým JV Press přinesla na svých facebookových stránkách videorozhovor, mělo dělat v bazénu jakési výtržnosti tříleté dítě. Na přítomnost tohoto dítěte jej upozornila jedna z návštěvnic koupaliště. Rodiče dítěte přitom podle plavčíkových slov nešlo dohledat. „Je to dítě, které je tady už delší dobu, a nikdo se o ně nestará,“ vypověděl plavčík o tom, co mu sdělila návštěvnice koupaliště, která jej na dítě upozornila. „Pak jsem viděl jeho otce, jak se vracel z hospody a vzal si ho,“ dodal. Mezitím tam pak podle plavčíka vzniknul onen konflikt. 

„Viděl jsem zkrvavený obličej jednoho chlapce,“ popisuje dále plavčík, co viděl. „Snažil jsem se mu poskytnout první pomoc. Viděl jsem, že mu teče krev z oka, viděl jsem, že mu teče krev z nosu, viděl jsem, že mu teče krev ze rtu. Zastavoval jsem mu krvácení a mezitím přijela městská policie jako první a za ní další policie.“

„Chtěl bych dodat, že to, co se v poslední době děje na koupališti v Dubí, hraničí se vším, protože se tam chodí koupat oblečení. Jsou tam věčné incidenty. Je tam věčné napomínání. Lidé nerespektují řád. Jsou tam obrovské problémy, obrovské výbuchy hněvu, násilí. Je to věc, která není normální. To, co jsem tam zažil, je to peklo někdy, a hlavně jsem na to sám. Jsem jediný člověk, který to má celý na starost,“ dodává plavčík ve videu pro JV Press.

ZBITÝ MLADÍK: 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jok

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pod duhovou vlajkou a větrníky. Putování předvolebním Německem

9:04 Pod duhovou vlajkou a větrníky. Putování předvolebním Německem

REPORTÁŽ Oslovují se familiárně Markus a Armin, ale německá liberální média vděčně čekají na jakýkol…