VIDEO Mladá hvězda Nory Fridrichové přišla postrašit zastupitele

06.03.2019 11:16

Pamatujete si na „skautku, která se postavila náckům“? O které na jaře 2017 nadšeně mluvila všechna česká média? Studentka brněnské střední školy Lucie „Lála“ či „Bobo“ Myslíková se po boji proti nenávisti zaměřila na boj proti zabedněné starší generaci, která prý mladým zničila životní prostředí. Stala se hlavní tváří mezinárodní středoškolské stávky „Pátek pro budoucnost“ a během posledních pár dní s výzvou k vyhlášení Klimatické nouze oběhla studio Českého rozhlasu i brněnské zastupitelstvo.

VIDEO Mladá hvězda Nory Fridrichové přišla postrašit zastupitele
Foto: Repro Rádio Wave
Popisek: Středoškolská aktivistka Lucie "Lála" Myslíková
reklama

Úterní jednání zastupitelstva města Brna bylo oživeno vystoupením skupiny aktivistické mládeže. Ta si vyžádala mikrofon a do něj přednesla žádost o vyhlášení stavu klimatické nouze.

Skupinu si vyfotografoval a o svůj zážitek se na Facebooku podělil zastupitel za Svobodné David Pokorný. Ten navíc k obrázku poznamenal, že „jako fyzik nepodléhám panice“, čímž mnohé zeleně orientované aktivisty vytočil. Tím spíše, když následně v diskusi zpochybnil klimatickou alarmistickou doktrínu slovy: „Vliv člověka na současný vývoj teplot a klimatu je krajně diskutabilní a nejistý. Výsledky výzkumů na tomto poli jsou mimořádně zpolitizované a zatížené četnými informačními skandály“, a následnou poznámkou, že lidstvo se snaží „pozitivně“ ovlivnit vývoj klimatu již více než dvacet let a výsledky to za tu dobu nepřineslo žádné.

Zajímavostí jeho facebookového příspěvku je ale identita jedné z aktivistek, které přišly na zastupitelstvo žádost o vyhlášení klimatické nouze přednést. Do první řady hned vedle řečnící kolegyně se postavila aktivistka Lucie Myslíková. Ta si říká „Lála“ a stala se slavnou, když ve skautské uniformě přišla na brněnské náměstí na demonstraci extrémní pravice s transparentem, že chce „vychovávat jejich děti“.

Po verbálním incidentu s jedním z účastníků, který zachytil pohotový fotograf, se ze „skautky čelící náckům“ stala celebrita, o které točila Nora Fridrichová, hlásilo se k ní několik politiků, a z Bakalova Aktuálně.cz dokonce vzešel nápad na její ocenění státním vyznamenáním.

Její mírumilovnost poněkud zpochybnilo, že si oblékla ponožky s vyšitým logem militantní levice „good night, white pride“, interpretované jako nabádání k vraždění všech hrdých bělochů. Následně však odmítla, že by chtěla někoho vraždit.

Později se Myslíková prezentovala na internetu videem „proti předsudkům“, které zaslala do soutěže hatefreecities.eu, nebo svou reportáží z uhelných dolů s urgentní výzvou, aby už konečně byly zavřeny.

Vloni v březnu řečnila v Brně na studentské stávce proti politické reprezentaci „Vyjdi ven“, kde nabádala k tomu, abychom si společně vytvořili „lepší zítřky“.

Nyní je o aktivistce a středoškolské studentce opět slyšet. Přidala se totiž k celoevropskému středoškolskému hnutí Friday for future, které spočívá v pátečním stávkování za boj proti klimatické změně, neboť pátky prý patří budoucnosti.

Hnutí vzniklo po vystoupení švédské středoškolačky jménem Greta Tintin Eleonora Ernman Thunbergová, která v médiích obvinila starší generaci, že zničila životní prostředí a dnešní mládež v tom teď bude muset žít. Páteční protesty středoškoláků se rozmohly zejména v Německu, a nyní přicházejí i do ČR.

Hlavní tváří středoškolských pátečníků se přitom stala právě Lucie „Lála“ Myslíková, která k reklamě projektu dostala prostor i na veřejnoprávních vlnách Radia Wave.

„Teď je ten nejvyšší čas panikařit a naprosto souhlasím s Gretou, že se o tom musíme bavit tak, jako kdyby nám hořela střecha, protože nám hoří střecha nad hlavou a ten čas panikařit je už dávno a je i teď. Takže není proč si skrývat hlavu pod polštářem a říkat si, že nic takového jako klimatická změna není,“ vykládala. Její kolega se přidal, že dnešní mládež musí napravit to, co generace před ní zkazily.

Po vystoupení v médiích a vyhlášení středoškolské stávky za klima na pátek 15. března ale Myslíková neumdlévá. V úterý s kolegy na zastupitelstvu města Brna žádala o vyhlášení stavu klimatické nouze.

Její vystoupení vyvolalo ale na sociální síti rozporuplné reakce. Mimo jiné byla posměšně připomenuta i akce „Mládež vede Brno“, kterou měla mladá generace po Únoru 1948 demonstrovat, jak je připravena rázně zlikvidovat staré pořádky.


Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ještě teď se klepu. Paní Milada popsala svůj otřesný zážitek s exekutory. „Vyvrtáme zámek, votevři, víme, že seš doma!"

15:12 Ještě teď se klepu. Paní Milada popsala svůj otřesný zážitek s exekutory. „Vyvrtáme zámek, votevři, víme, že seš doma!"

Na ParlamentníListy.cz se obrátilo několik čtenářů, kteří popsali své zkušenosti s českými exekutory…