VIDEO Ovčáček před kamerou. Varuje před „nenávistí z Václaváku“

22.05.2019 16:09

Volby do EU se blíží. Jaká bude účast, je ještě ve hvězdách, ale apely, aby občané šli volit, se ozývají z mnoha stran. Jeden krátký natočil i prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. „Pokud nechcete, aby v této zemi zvítězila nenávist z Václaváku, jděte k evropským volbám,“ uvedl jako argument. Ale z komentářů už se ozvalo, že nemá v práci co točit videa.

VIDEO Ovčáček před kamerou. Varuje před „nenávistí z Václaváku“
Foto: Repro Facebook
Popisek: Apelující prezidentův mluvčí

„Vážení spoluobčané, milí přátelé! Obracím se na vás se svojí osobní prosbou,“ začíná Ovčáček. „Chtěl jsem vás všechny poprosit, vás všechny, kteří máte volební právo, abyste tento pátek a v tuto sobotu šli k volbám do Evropského parlamentu. Vím, že pro mnohé z vás jsou tyto volby do Evropského parlamentu odtažité, že podle vás nemají smysl a že nemá smysl k těmto volbám jít. Není to pravda. I v těchto volbách se rozhoduje o budoucím osudu České republiky. Proto vás velmi prosím, jděte k těmto volbám,“ apeloval Zemanův mluvčí.

Anketa

Chcete, aby premiér Babiš odstoupil, jak žádali demonstranti na Václaváku?

12%
88%
hlasovalo: 23932 lidí

Nakonec dal další argument, proč k volbám jít: „A ještě jedna poznámka, která by mohla mnohé z vás motivovat. Pokud nechcete, aby v této zemi zvítězila nenávist z Václaváku, jděte k evropským volbám. Všem, kteří tuto výzvu vyslyší, převelice děkuji.“

Komentáře trefující se do osoby hradního mluvčího byly již samozřejmostí. „Máte strašný nepořádek na stole. Na Margaret a nenatažený budík – podprahově nařízený na za 5 min dvanáct – se chodíte dívat z opačné strany stolu?“ komentoval Filip Ornstein Ovčáčkovy rekvizity.

„V pracovní době nemáte točit soukromé video, ale pracovat. Tohle je neuvěřitelná drzost nižšího státního úředníka,“ mínil Evžen Vlach.

S tím souhlasil také Robert Kühnl. „Pane Jiří, hezky jste to zahrál. Nejsem si teda jistej, jestli chci, aby si úředníček dělal soukromej video-spektákl v prostorách sídla císařů a králů. Každopádně, poslechnu Vás a půjdu k volbám, aby nezvítězila nenávist komoušů, nácků a jinejch zemanovců.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: kas

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Válka? Kolaps. A oni to vědí. Tereza Spencerová naléhavě o posledních krocích USA. Víc horko, než za okny

8:56 Válka? Kolaps. A oni to vědí. Tereza Spencerová naléhavě o posledních krocích USA. Víc horko, než za okny

OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ Spojené státy provedly několik simulací vojenské akce proti Íránu a …