VIDEO Pane Babiši, problém! Do Evropského parlamentu přivezl Jaromír Štětina návštěvu z Česka

21.11.2018 9:45

V Evropském parlamentu se konal seminář, kde byl europoslancům prezentován vliv, jaký má Andrej Babiš na česká média. Akci pořádanou bruselským think- tankem Corporate Europe Observatory a českým Patočkovým Deníkem Referendum zaštítil europoslanec Jaromír Štětina a svým kolegům přivezl například Pavla Šafra.

VIDEO Pane Babiši, problém! Do Evropského parlamentu přivezl Jaromír Štětina návštěvu z Česka
Foto: Archiv PŠ
Popisek: Pavel Šafr
reklama

Ten výklad zahájil vyprávěním o aktuálním dění kolem Babiše a jeho rodiny, přičemž pro europoslance to podle Deníku Referendum byl zjevně velmi bizarní příběh. Po něm si vzali slovo redaktoři Deníku Referendum, kteří o Babišovi napsali knihu Žlutý baron.

Jakub Patočka pak europoslancům vykládal, jak Babiš ovládá český tisk, načež na závěr svého vystoupení požádal evropské instituce o pomoc. „V závěru svého vystoupení nastínil možnosti, jimiž může do situace vstoupit Evropská unie. Coby základní opatření doporučil nalézt způsob, kterým by Evropská unie začala financovat pluralitu, kvalitu a nezávislost novinářské práce,“ píše se k tomu na Deníku Referendum.

Anketa

Hlasovali byste pro pád současné vlády Andreje Babiše?

10%
90%
hlasovalo: 28002 lidí

A na závěr promluvil Jaromír Štětina, který své vystoupení věnoval slavné české mediální značce Lidové noviny, kterou sám v devadesátých letech řídil jako šéfredaktor a kterou nyní přivedlo Babišovo mediální impérium k úpadku. „Pozastavil se nad tím, že České republice dnes může vládnout někdo, v němž se koncentruje tolik nevábných rysů předlistopadového režimu,“ referuje Deník Referendum.

CELÝ TEXT ZDE

Ten také dodává, že přítomní europoslanci (jmenována byla německá Pirátka Julia Reda nebo belgický Zelený Bart Staes) byli zděšení, že syn českého premiéra opakovaně jezdí na Krym, který přitom EU považuje za neoprávněně obsazený Ruskou federací. Na akci natáčel i štáb České televize.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Je to tady: Nad Kavčími horami sa blýská, hromy divo bijú. Do Rady ČT míří Xaver. A nejde tam sám

13:37 Je to tady: Nad Kavčími horami sa blýská, hromy divo bijú. Do Rady ČT míří Xaver. A nejde tam sám

VÍME PRVNÍ Koronavirová krize zastínila významné téma, které před propuknutím nákazy zaměstnávalo po…