VIDEO Pitomci, vyhulený mozky... Bývalý bachař předvedl drsnou přednášku dětem ze základní školy. Věc pokračuje

8. 5. 2018 20:21

Není to tak dlouho, co přijel bachař z Valdic Mgr. Pavel Kuřátko se svou přednáškou o kriminalitě mládeže se zaměřením na zneužívání návykových a psychotropních látek za žáky Integrované střední školy v Semilech. Video z této besedy, kde se očividně se školáky dvakrát nepáře a pro hrubé slovo nejde daleko, koluje po internetu a není divu, že vyvolalo vlnu bouřlivých reakcí. Dlouholetý pracovník valdické věznice se však hájí tím, že zveřejněné video je sestříhané a vytržené z kontextu. „Nejsem žádný sadista, který by chtěl děti mlátit holí, jen chci, aby se o ně nemuseli rodiče bát,“ vysvětloval v rozhovoru pro server Echo24.cz.

VIDEO Pitomci, vyhulený mozky... Bývalý bachař předvedl drsnou přednášku dětem ze základní školy. Věc pokračuje
Foto: Repro Facebook
Popisek: Pavel Kuřátko

Akci pořádala Integrovaná střední škola v Semilech pro žáky posledního ročníku základní školy a prvního ročníku střední školy. Kuřátko hned v samém úvodu besedy studentům naznačil, že tady se nikomu odmlouvat nebude. „Předpokládám, že víte, na jaké jste besedě. Ta beseda zní: ‚Zneužívání psychotropních a návykových látek a tímto způsobená trestná činnost‘. Kdyby se tu náhodou našlo nějaké individuum, jako že se vždy najde, přihlásí se a řekne, že některé drogy jsou taky užitečné, tak nepochopil, proč tady je. To slovo ‚zneužívání‘ laskavě mějte na paměti,“ říká na záznamu Kuřátko.

„Jak mi někdo řekne, že ta přednáška je zbytečná, protože hulit trávu je dobrý, tak s tím běžte s dovolením do hajzlu, to tady vůbec nemusíme bejt,“ pokračoval. „Já znám spoustu pitomců, kteří mají vymaštěný mozky jen proto, že začali hulit trávu. Problém je v tom, že mají na krku patnáct a více let odnětí svobody,“ připojil své zkušenosti z vězeňské správy magistr Kuřátko.

Tak přesně takový způsob komunikace vyvolal řadu emocí nejen u samotných účastníků přednášky, ale i u lidí, kteří posléze video umístěné na facebookovém profilu města Semily, odkud se rychlostí blesku začalo šířit dále po sociálních sítích, zhlédli. A co říká na zpětné reakce sám Kuřátko? Svědomí prý nezpytuje. „Těm, kterých se to dotklo, se omlouvám, ale za svými slovy si stojím. Ti, kdo mě znají, tak jsou ohlasy pozitivní, a ti, kdo se nechají ovlivnit sestříhaným materiálem, tak samozřejmě ty ohlasy moc pozitivní nejsou,“ řekl v rozhovoru pro server Echo24.

Poté ujistil, že to vše dělá ne proto, aby se někde prezentoval a ukazoval. „Nechci prodávat své ego, ale protože, a to myslím zcela vážně, bych byl rád, aby se rodiče nemuseli bát o své děti a děti aby se nemusely bát o svoji budoucnost. Nejsou to žádní prváčci, druháčci, kde jim jakýsi brutál nadává nebo komentuje hrubými výrazy, vůbec ne,“ zdůraznil s tím, že se často setkává při návštěvách odsouzených s matkami těch, kteří jsou ve výkonu trestu. „V těch očích vidíte probrečené noci, výčitky a prosby k Bohu, kde udělaly chybu,“ dodal.

  • Původní zdroj ZDE

Sám ale přiznává, že když například někdo začne vyrušovat při výkladu, tak možná napomíná trochu nevybíravým způsobem. „Každopádně nejsem žádný sadista, který by chtěl děti mlátit holí,“ řekl s tím, že kontinuita výkladu je naprosto jasná, ale jak vám to někdo ustřihne v půlce věty, tak z toho vzejde to, co z toho vzešlo. „Lidé, kterým neprošlo rukama tolik bolesti a utrpení jako mně za ty roky, co tu práci dělám, to nemohou ani pochopit,“ uzavřel.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nab

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nová krize? Všichni se zadluží. Spouštěč už jede. Profesor Staněk šokoval, raději si sedněte

19:19 Nová krize? Všichni se zadluží. Spouštěč už jede. Profesor Staněk šokoval, raději si sedněte

Na webu Kupředu do minulosti proběhl nabitý rozhovor s profesorem Petrem Staňkem. Ten rozhodně divák…