VIDEO „To je jediná neziskovka, kterou podpořím“. Víme více o těch, co vybírají peníze na boj s „nakládači Afričanů“

06.06.2017 11:55

Po celé Evropě sílí odpor k nevládním neziskovým organizacím (NGO), které se podle mnoha důkazů podílejí na ilegální migraci do Evropy. Nesouhlas s konáním neziskovek vyústil v otevřenou snahu se jejich krokům bránit.

VIDEO „To je jediná neziskovka, kterou podpořím“. Víme více o těch, co vybírají peníze na boj s „nakládači Afričanů“
Foto: repro foto Youtube
Popisek: Uprchlíci, ilustrační foto

Letos v lednu redakce serveru ParlamentníListy.cz informovala o projektu nizozemského think-tanku Gefira, který v říjnu a listopadu pomocí speciálního zařízení monitoroval pohyb lodě mezi libyjskými břehy a Evropou. Dvouměsíční monitoring poskytl think-tanku dostatečné důkazy pro konstatování, že jsou „neziskovky“ z mnoha evropských zemí v podstatě součástí pašerácké sítě a podílejí se tak značnou měrou na ilegální imigraci.

Do čela odporu proti činnosti NGO se aktuálně postavilo hnutí Identitarian, které českým čtenářům patrně nebude příliš známé. Nejde o německou PEGIDU, Alternativu pro Německo či známé kritiky otevřené migrační politiky, Wilderse, Le Penovou a spol., ale o „bezejmenné“ mladé Evropany, kteří jsou součástí hnutí Identitarian. Ačkoli hnutí vzniklo už před patnácti lety, mainstremaová média se o něm zmiňují jen málokdy. A když už, tak jej líčí v těch nejčernějších barvách.

„Identitarian“ vzniklo původně ve Francii jako hnutí mladých konzervativců, ale postupem času se rozšířilo do Německa, Rakouska či Skandinávie. Před čtyřmi lety sepsal manifest hnutí dnes pětadvacetiletý student univerzity v německém Stuttgartu Markus Willinger. Členové hnutí v kostce apelují na národní tradice a otevřeně se staví proti přistěhovalecké politice „otevřených dveří“, kterou uplatňuje většina evropských vlád.

 

Aktuálně se mladí Evropané z „Identitarian“ rozhodli čelit spolčení nevládních neziskových organizací shromažďováním peněz na nákup vlastní lodi, se kterou by mohli „humanitárnímu“ úsilí NGO čelit přímo ve Středozemním moři. Doposud se hnutí údajně podařilo získat pomocí sbírky více než 100 000 dolarů a peníze od dárců z celé Evropy každým dnem přibývají, a to navzdory označování „Identitarian“ za krajní pravici, xenofobní organizaci atd.

Na YouTube a sociálních sítích mají uživatelé možnost shlédnout krátké video, ve kterém členové hnutí vysvětlují své pozice v oblasti migrační politiky a žádají své příznivce o finanční příspěvky na zmíněný nákup lodi. „Každý týden, každý den, každou hodinu dovážejí lodě ilegální migranty k evropským hranicím. Jsme svědky invaze. Masová migrace mění tvář našeho kontinentu. Přicházíme o bezpečí, náš způsob života a brzy se staneme menšinou ve svých vlastních zemích. Naše budoucnost je ohrožena,“ říká na videu několik členů hnutí.

V dalších vteřinách potom autoři videa přecházejí k meritu věci. „Vše to začíná tady, na evropských hranicích. A právě tady se chceme postavit tzv. humanitárním nevládním neziskovým organizacím, které spolupracují s pašeráky lidí, a profitují tak na lidském utrpení. Naším cílem je hájit evropské hranice a čelit těmto zločincům. Připravujeme obrovskou záchrannou misi, v rámci které budeme hájit Evropu před masivní ilegální imigrací. Tam, kde selhávají vlády, nastupujeme my. Protože tato země je naše.

„Zde to začíná a zde to také musí skončit,“ říkají v závěru čtyři hlavní aktéři v angličtině, němčině, francouzštině a italštině. Na YouTube bylo asi dvouminutové video zveřejněno v polovině uplynulého měsíce a doposud jej zhlédlo přes čtyřicet tisíc lidí. Reakce jsou vesměs kladné a přicházejí ze všech koutů Evropy. Za všechny komentáře v diskuzích hovoří vyjádření uživatele „sombremetal“: „Jediná neziskovka (Identitarian), kterou jsem ochoten podpořit.“


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Josef Provazník

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bordel ve Sněmovně: Co v TV nebylo. Tenhle ani nešel domů. A ráno, ráno bylo taky veselo. Padlo slovo „koule“

11:24 Bordel ve Sněmovně: Co v TV nebylo. Tenhle ani nešel domů. A ráno, ráno bylo taky veselo. Padlo slovo „koule“

Včera a dnes poslanci zažili v Poslanecké sněmovně rétorický maraton. Podle stránek Sněmovny trvala …