VIDEO Tohle tu chcete? Policie bezmocná, migrant si dělá, co chce. Okamura sdílel šílenost z Itálie

20.07.2021 20:24

S migranty, kteří míří ze severu Afriky do Evropy, si Itálie neví rady. Jak to měsíce vypadá s migranty v hlavním městě Římě, názorně na sociální síti ukázal předseda hnutí SPD Tomio Okamura. Metropole je prý už v podstatě pod kontrolou běženců bez dokladů a bez kontroly.

VIDEO Tohle tu chcete? Policie bezmocná, migrant si dělá, co chce. Okamura sdílel šílenost z Itálie
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda SPD Tomio Okamura

Šéf SPD na svém facebooku zveřejnil video, které sdílel bývalý ministr vnitra a šéf protiimigrační strany Liga Matteo Salvini. Na videozáznamu je možné vidět, jak se italský policista pokouší na přechodu pro chodce zadržet agresivního migranta pobíhajícího mezi lidmi.

Běženec s kufrem uhýbá dozadu a v okamžiku, kdy se k němu policista přiblíží na dosahovou vzdálenost, se na něj pokouší agresivně zaútočit předmětem v ruce připomínajícím řetěz. Poté, co policistovi přichází na pomoc přihlížející cestář, pouští migrant své zavazadlo z rukou a dává se na útěk a miří v husté silniční dopravě z dohledu.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

Okamura k tomu připomíná, jak důležitá je nulová tolerance migrace. „Radosti s imigranty v Římě. Stop imigraci, stop násilí! Braňme naši zemi, abychom nedopadli jako na Západě!“ předkládá českým občanům Itálii jako naprosto odstrašující příklad.

Anketa

Co je problémem romského etnika v ČR?

hlasovalo: 12525 lidí
 

Téma migrace začíná před volbami stále silněji rezonovat i v domácí politice. Šéf SPD Tomio Okamura tak činí neúnavně, ač někteří tvrdí, že hrozba žádná neexistuje. Opakovaně vyzývá k vlastenectví. „Vlastenectví je dnes sprosté slovo a chtít, aby se Česká republika zase stala suverénní svobodnou a svrchovanou zemí, je podle establishmentu politický extremismus,“ uvádí.

Důrazně připomíná, že SPD je jednoznačně proti jakékoliv podpoře ilegální imigrace. „Voláme po ukončení jakékoliv její podpory, po ochraně našich hranic a po nemilosrdné deportaci všech ilegálních imigrantů zpět na kontinent, kam patří,“ uvádí.

Současně namísto nesmyslných dávek vyplácených imigrantům jednotlivými státy EU požaduje těmito penězi motivovat jejich domovské státy, aby je přijímaly zpět. „Hnutí SPD je jediným politickým subjektem zastoupeným v Parlamentu, který prosazuje nulovou toleranci ilegální imigrace, a již jsme ve Sněmovně podali zákony na zákaz propagace islámské ideologie a zákaz islámského zahalování na veřejnosti,“ říká Okamura.

Podpořil jej i premiér Andrej Babiš (ANO), který se proti migraci nedávno čerstvě vyjádřil v reakci na to, že počet migrantů v členských zemích EU oproti loňskému roku narostl. Předseda vlády uvedl, že chce řešit migraci mimo Evropskou unii. A zdůraznil, že Česko si samo musí rozhodovat o tom, kdo v zemi bude žít a pracovat. 

Za první měsíce letošního roku do Evropy zamířilo asi 36 tisíc lidí z třetích zemí. Je to o třetinu více než za stejné období v roce 2020. Do Evropy míří především migranti z černé Afriky a muslimsko-arabského světa.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Volný odpálil bombu. Než Lipovskou odstranili, zkusili ji prý umlčet jinak

21:31 Volný odpálil bombu. Než Lipovskou odstranili, zkusili ji prý umlčet jinak

„Mafie se rozhodla, že se jí zbaví i za cenu porušení zákona a mediálního divadla,“ popisoval poslan…