VIDEO USA odejdou z Evropy, NATO se rozpadne. Vladimir Žirinovskij popsal svět roku 2036

27.07.2016 12:55

Lídr ruské politické strany LDPR, na Západě známý pro svou agresivní rétoriku, Vladimir Žirinovskij navštívil moskevské Muzeum moderní historie Ruska. Jeho zaměstnancům předal kapsli, v níž je zapečetěn dokument obsahující prognózu podoby světa za dvacet let. Kapsle by tak měla být otevřena v červenci roku 2036. „Za dvacet let budou mít všichni Rusové chaty u Středozemního moře,“ tvrdí.

VIDEO USA odejdou z Evropy, NATO se rozpadne. Vladimir Žirinovskij popsal svět roku 2036
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Po bulvárech Moskvy
reklama

Anketa

Kdyby stát organizoval kurzy střelby, zúčastnili byste se za poplatek v relaci např. ceny autoškoly?

42%
hlasovalo: 14259 lidí

„Dnes jsem Muzeu moderní historie Ruska předal zapečetěnou kapsli obsahující mou prognózu podoby světa za dvacet let. Muzeu jsem též věnoval několik unikátních artefaktů z mé osobní sbírky,“ napsal ruský politik na Instagram.

Podle politikových slov k otevření kapsle dojde přesně za dvacet let, tedy v červenci roku 2036.

O podobu některých svých prognóz se Žirinovskij, jak se uvádí na oficiálních stránkách LDPR, podělil s ruskými novináři. Konkrétně žurnalistům představil svou hypotézu o budoucím vývoji Severoatlantické aliance a euroatlantických struktur.

„NATO se rozpadne. Proč? Protože mezi jeho členy patří příliš odlišné státy. Například Albánie a Norsko. Rozdíly mezi takovými státy jednoduše nelze přemostit,“ uvedl Žirinovskij.

Podle politikových slov největší tíhu výdajů spojených s NATO a Evropskou unií nese Německo, které již ovšem nebude ochotné nadále podporovat chudé státy jižní a východní Evropy.

Jako příklad uvedl Žirinovskij Černou horu, která nedávno započala proces vedoucí ke vstupu do Aliance. „Malinká země s problematickou ekonomikou se stane pro Německo a ostatní ekonomicky rozvinuté země pouze přítěží,“ míní lídr LDPR.

„V Německu narůstá nespokojenost, která ve finále povede k výstupu z NATO a možná i Evropské unie. Vznikne nová aliance, jejímž centrem se stane severní Evropa, Německo, Francie, Dánsko, Nizozemsko a několik dalších zemí,“ uvedl.

Spojené státy se pak prý stáhnou z Evropy, vyklidí vojenské základny a zaměří se na integraci s Kanadou a Mexikem, což ve výsledku povede k vytvoření nové měny a nového bezpečnostního systému na americkém kontinentu.

„Na jihu se za dvacet let vytvoří nejsilnější aliance sestávající z Ruska, Turecka, Íránu, Sýrie a Iráku. Za dvacet let budou mít všichni Rusové chaty u Středozemního moře. Jak dlouho proti sobě Turecko s Ruskem bojovali? Kolik zemřelo lidí? Miliony. A proč, když spolu můžeme spolupracovat?“ uvedl vystudovaný turkolog a člověk dobře znající turecký jazyk a kulturu Žirinovskij.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: fib

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Milan Kubek: Roušky i v létě, nezdivočet jako vloni! Očkovaní po první dávce zatím nejsou bezpečné osoby

21:30 Milan Kubek: Roušky i v létě, nezdivočet jako vloni! Očkovaní po první dávce zatím nejsou bezpečné osoby

„Negativní roli v loňském roce sehrály krajské volby, kdy vláda nechtěla přijímat nepříjemná rozhodn…