VIDEO „Uprchlíci jsou tu vítáni!“, „Ne, chceme Kanadu kanadskou!“ V jedné z nejbezpečnějších zemí světa se do sebe tvrdě pustili vítači a odpůrci imigrantů

09.12.2018 12:10

Evropané hledí s obavami na Francii a především na Paříž. Nepokoje vyvolané hnutím žlutých vest, které už volá i po pádu prezidenta Macrona, poutá pozornost médií. Nepokoje však vypukly i v Kanadě. Do ulic vyrazili tamní odpůrci i příznivci Globálního paktu o migraci z pera OSN.

VIDEO „Uprchlíci jsou tu vítáni!“, „Ne, chceme Kanadu kanadskou!“ V jedné z nejbezpečnějších zemí světa se do sebe tvrdě pustili vítači a odpůrci imigrantů
Foto: wikipedia
Popisek: Kanadská vlajka.
reklama

V Paříži vládne velké napětí. Policie stojí proti demonstrantům, kteří zapalují auta v ulicích měst. Nepokoje však zachvátily nejen francouzská města, ale i hlavní město Kanady Ottawu. V této souvislosti se sluší připomenout, že Kanada je považována za jednu z nejbezpečnějších zemí světa. Kanada patří do první desítky nejbezpečnějších zemí.

Server CTV News informuje o tom, že v sobotu bylo v Ottawě zatčeno 9 demonstrantů. V hlavním městě Kanady se střetli příznivci a odpůrci Globálního paktu o migraci z pera OSN.

„Stop nenávisti. Stop strachu. Uprchlíci tu jsou vítáni,“ ozývalo se z jednoho tábora. „Chceme udržet Kanadu kanadskou. Nebudeme schopní kontrolovat, kdo přijde do této země a kolik lidí vlastně přijde,“ hřímali v odpověď odpůrci Globálního paktu o migraci. Obě skupiny důsledně odděloval kordon policistů. Kanadská vláda počítá s tím, že zmíněný pakt podepíše, na rozdíl od Spojených států Donalda Trumpa.

„Myslím, že Kanaďané mohou být hrdi na to, že jejich země je lídrem v důležité světové otázce, v otázce migrace a přistěhovalectví,“ poznamenal v době protestů kanadský premiér Justin Trudeau. „Prokazuje, že přísný, ale otevřený migrační systém vede k ekonomickému růstu a obohacuje společnost. Vedeme si tak dobře, že můžeme být vzorem pro svět. Přitom to neomezuje naši suverenitu. Na to mohou být Kanaďané opravdu pyšní,“ dodal kanadský předseda vlády.

Protestovalo se však nejen v Ottawě; města jako Regina, Saskatoon, Calgary a Edmonton také viděla protestující v ulicích. Mnozí lidé si symbolicky oblékli žluté vesty. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Moje sestra nikdy neřekla, že přijmeme tisíce imigrantů a dáme jim byty pro mladé! Pirát Ferjenčík odhaduje, kdo šíří tyto dezinformace

20:53 Moje sestra nikdy neřekla, že přijmeme tisíce imigrantů a dáme jim byty pro mladé! Pirát Ferjenčík odhaduje, kdo šíří tyto dezinformace

Piráti mají dost politických zkušeností, aby zvládli vládnout zemi, a mají i dostatek odborníků. V t…