VIDEO Vy špíno z ČT, vy chcete světovou válku. Jiří Ovčáček „jel bomby“, nutno slyšet

19.04.2018 7:14

Mluvčí prezidenta Zemana Jiří Ovčáček je znám tím, že ostrými či ironickými slovy na adresu novinářů a lidí, které zařadí do pražské kavárny, nešetří. Nejinak tomu bylo i v případě víkendového útoku v Sýrii. „Přestaňte tady planě žvanit, přejděte k činu. Zbraň do ruky a jděte bojovat do Sýrie,“ napsal Zemanův podřízený studentce politologie. Je takové vyjadřování státního úředníka v pořádku? Tuto otázku položil Ovčáčkovi pořad Newsroom ČT24. Ovčáček zareagoval. Jak odpověděl, se raději podívejte sami.

VIDEO Vy špíno z ČT, vy chcete světovou válku. Jiří Ovčáček „jel bomby“, nutno slyšet
Foto: Hans Štembera
Popisek: Hradní mluvčí Jiří Ovčáček

Jiří Ovčáček si pravidelně dobírá Českou televizi, kterou pravidelně označuje jako ČST Praha. Nešetří však ani média z vydavatelství Economia patřící Zdeňku Bakalovi, nebo kohokoliv, koho zařadí do tzv. pražské kavárny. Prokázal to i po víkendovém útoku Spojených států, Velké Británie a Francie v Sýrii, když na sociální síti oznamoval, že „nadšení čeští novináři, neziskovkáři a pražskokavárníci prý už brzy vyrazí do první linie v Sýrii“. Prý už jen hledají velitele. Jedné ze studentek politologie na brněnské Masarykově univerzitě napsal, že by měla přestat planě žvanit, popadnout zbraň a vyrazit do Sýrie.

Proti slovům hradního mluvčího se ohradil také jeden z novodobých válečných veteránů, který prošel zahraničními misemi. Požádal Ovčáčka, ať lidi podílá do války teprve tehdy, až bude opravdu vědět, o čem mluví. Požádal ho také, ať se jako prezidentův mluvčí naučí ve své práci myslet.

Je v pořádku, že taková slova používá státní zaměstnanec pracující pro hlavu státu? Na to se Ovčáčka zeptal pořad Newsroom ČT24. Ovčáček na dotaz odpověděl. Neopomněl ovšem zdůraznit, že tento pořad považuje za „totální dno české žurnalistiky“.

Jeho vyjádření prý bylo plně v souladu s názorem Hradu a Ovčáček nechápe, co se na tom novinářům nelíbí. „Patrně kádrové oddělení Newsroomu, který já považuji za špínu české žurnalistiky a špínu televizního vysílání, hodlá udělat další pěkný seriál, po Parlamentních listech, panu Žantovském se hodláte zaměřit na toto, pro svých 90 tisíc diváků. Čiňte tak, já se tím budu bavit,“ zdůraznil Ovčáček.

Posléze dodal, že pokud někdo touží po válce mezi Spojenými státy a Ruskem, měl by jít příkladem a vydat se do první linie. To je Ovčáčkův názor, na který, jak zdůraznil, má právo. Pokud na něj někdo útočí kvůli jeho názoru, Ovčáčka to nechává klidným. „Zrovna od České televize mě to nepřekvapuje. Vy patříte přesně k těm, kteří by si takovou válku přáli,“ řekl hradní mluvčí.

Doposud prý ze strany prezidenta Zemana neslyšel žádnou výtku ke své práci, i když se ČT snaží vytvořit nějaký skandál. Jenže on prý žádný problém neexistuje a není z čeho vyrábět skandál. Hradní mluvčí jen vyjevil svůj názor, na což má prý právo, byť je mu jasné, jak vyzní reportáž připravovaná o něm.

„Paní redaktorko, vy opět posouváte celý význam toho, co jsem řekl. Ve vaší reportáži se objeví, že pan prezident souhlasí s tím, že jsem se nějakým způsobem vyhranil vůči vyjádření válečných veteránů. Celá ta reportáž bude jenom o tomto. Mně to je jasné od počátku. Znovu opakuji, považuji za zbabělé, když se někdo při útoku na mou osobu schovává za to, že byl válečným veteránem. Já si válečných veteránů vážím, ale nevážím si lidí, kteří volají po válečném stavu a snaží se zatáhnout svět do válečného stavu mezi Spojenými státy americkými a Ruskou federací, to je celá záležitost,“ konstatoval hradní mluvčí.

To, že se z Ovčáčkova vyjádření pokusí ČT udělat nějakou reportáž, na to už je prý zvyklý.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Čte si to Minář? Průšvih na transparentním účtu Milionu chvilek. Petr Žantovský si otevřel výpis a nestačil zírat

7:46 Čte si to Minář? Průšvih na transparentním účtu Milionu chvilek. Petr Žantovský si otevřel výpis a nestačil zírat

TÝDEN V MÉDIÍCH Za významný mediální počin týdne považuje Petr Žantovský analytický článek o Karlu K…