VIDEO z Moravy: Ani hořet to nechce. Takhle po ránu zapálit si pár Koránů, opékal si buřta voják, který vystrčil řiť na konvoj USA. Jinde sranda nebyla, Policie ČR se činila

21. 2. 2017 8:31

Na podporu čtyřiadvacetileté Slovenky Adriany Melekové alias Sheily S., vystoupil i muž, jenž v minulosti vystrčil zadnici na projíždějící konvoj USA. Nyní se rozhodl spálit posvátnou muslimskou knihu.

VIDEO z Moravy: Ani hořet to nechce. Takhle po ránu zapálit si pár Koránů, opékal si buřta voják, který vystrčil řiť na konvoj USA. Jinde sranda nebyla, Policie ČR se činila
Foto: archiv PL
Popisek: Válečného veterána, který stahoval kalhoty před konvojem, odvedli policisté
Veterán z vojenských misí Martin Zapletal se spálením koránu rozhodl vyjádřit podporu slovenské aktivistce, která je na Slovensku popotahována za to, že natočila video, na němž roztrhala korán, pomočila jej a následně zapálila. Ve vazbě nyní čeká na ortel, hrozí jí až šest let vězení.
 
Zapletal z akce, jíž se včera zúčastnila hrstka občanů, mimo jiné i děti, zveřejnil videa na svém facebookovém profilu. Je tak například patrné, že k pálení koránu došlo na malém zahradním grilu, a to společně s buřty. 
 

„Policie mimo jiné řekla, že u Adriany našla několik slovenských vlajek. Zastřelte mě,“ řekl Zapletal s tím, že on sám má několik českých vlajek, což bylo na videu patrné. „Islám je neslučitelný. Islám nabádá k násilí. Řekněme ne,“ vyzýval Zapletal. Islám nepovažuje za náboženství, ale za ideologii. „Islám se rozšiřuje po světě jako infekce. Má to obrovský dopad na lidi, na společnost, na země, na kontinenty,“ dodal. Podle něj se však pálením knih nedostává na úroveň nacismu, fašismu. „Dříve, když se pálily knihy, tak se pálily proto, aby se informace nešířily dál. Cílem je ukázat, že my se nebojíme a že se stavíme na odpor. My ten korán tady nechceme,“ zdůraznil. 
 

Následně pak postříkal korán s buřty benzínem a s heslem „Za Československo“ jej za potlesku přítomných zapálil. „Za mír, proti válce, proti hrůzné ideologii islámu,“ sdělil. „To nechce hořet, ta ďábelská kniha,“ všímají si pak lidé. „Červená se line záře, červená se line záře, korán, korán. Hřeje ruce, barví tváře,“ zpívají u pálení koránu přítomní. „A takhle po ránu, zapálit si pár koránů,“ zanotoval také Zapletal, jenž hořícím koránem listoval. „Co list, to sračka,“ dodal. Celá akce se uskutečnila večer u Zapletala na zahradě. Před vlastním spálením koránu si lidé dokonce mohli buřty opéct. A jak dodal, také otřít ruce do listů koránu.

Anketa

Chcete, aby se Tomáš Prouza stal ministrem?

3%
97%
hlasovalo: 7285 lidí
 
„To je, jak kdybych seděl na latríně na zahradě a měl tam vedle sebe nějaký časopis o zahradě, jenž bych použil na vytření řiti. A viděl by to nějaký soused, který by to zažaloval. My si můžeme pálit, co chceme,“ sdělil závěrem k přátelskému setkání, jak se o sešlosti vyjádřil.. 

„Rád bych tímto poděkoval složkám Policie České republiky, že dnes chránily. Nevím jestli i pomáhaly,“ rýpl si na svém facebookovém profilu do mužů zákona. „Takže u nás v Náměšti na Hané jsme při akci ‚pálení koránu‘ mohli potkat kriminálku, pořádkovou jednotku v dodávce atd. Víme, že si třebas zapisovali registrační značky vozidel, zkontrolovali i osoby... Jistě hlídali zaparkovaná vozidla účastníků, byli ihned nablízku pro případ protiprávního jednání možných narušitelů akce atd.,“ podotkl se slovy, že je rád, že policie má zájem na ochraně a nejde jí o monitoring lidí účastnících se takových akcí. 

„Co mě osobně jako bývalého kolegu docela mrzí, že jste se nestavili na kafe. Minule ho kluci z kriminálky dostali... A teď i špekáčky byly... Že byste se za mě styděli? Bát se mě nemusíte. Nebo, že by vám to šéf zakázal?“ zeptal se závěrem bývalý policista Zapletal.

VIDEO „Životní kousek“ Martina Zapletala s konvojem USA:

Korán se pak pálil i ve Zlíně, kde akci organizoval předseda spolku 7. republika David Nepimach. „Proč pálíme korán? Chceme podpořit slovenskou aktivistku, která řekla svůj názor a byla za svůj čin zatčena,“ uvedl Nepimach k akci na cyklostezce. O této akci informoval Zlínský deník.

„Chceme, aby Slovenka věděla, že Česká i Slovenská republika stojí za ní a za jejími názory,“ dodal Nepimach.

Nepimach byl podle informací ParlamentníchListů.cz předveden na policii k podání vysvětlení, ale byl vzápětí propuštěn.

Původní text ZDE

Zdroj: http://zlinsky.denik.cz/zpravy_region/ve-zline-na-cyklostezce-spalili-koran-20170220.html

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Další „metál“. Tomáš Halík znovu oceněn za svůj boj. Ale přišel posměch

18:13 Další „metál“. Tomáš Halík znovu oceněn za svůj boj. Ale přišel posměch

Knězi Tomáši Halíkovi se tuto sobotu dostane dalšího ocenění. V Polsku podle ČTK převezme medaili sv…