VV žalují Ratha kvůli letišti v Milovicích

30.05.2012 17:32

Věci veřejné viní bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha z dalšího korupčního jednání. Jedná se o pronájem areálu bývalého vojenského letiště v Milovicích, který podle nich neproběhl v pořádku.

VV žalují Ratha kvůli letišti v Milovicích
Foto: Hans Štembera
Popisek: David Rath

„Máme podezření, že se korupčního jednání dopustil bývalý hejtman Rath spolu se svým náměstkem Marcelem Chládkem v souvislosti se záměrem kraje zrevitalizovat území po odchodu sovětských vojsk. Problém vidíme v tom, že na čtyřicet let pronajali areál firmě, která v něm plánovala postavit footovoltaickou elektrárnu a vznikla nejspíš jen za tímto účelem pouhých pár měsíců před ukončením veřejné soutěže,“ uvádí předseda středočeské Krajské rady VV Zdeněk Půlpán.

Místo rozvázání smlouvy vhodný dodatek

Regionální Věci veřejné se tehdy pokusily uspořádat referendum, ve kterém se občané Milovic mohli vyjádřit k tomu, zda s takovým záměrem souhlasí. Týden před konáním referenda pak lidé ve svých schránkách našli dopis od hejtmana Davida Ratha. „V něm lidem pohrozil, že pokud se postaví proti záměru vítězné firmy, zváží, zda neoživí nápad v tomto prostoru zbudovat dopravní letiště,“ vzpomíná člen Krajské rady VV Jiří Doležal s tím, že eminentní zájem kraje o využití areálu byl podezřelý i Transparency International.

Z velkolepých „slunečních“ plánů nakonec sešlo. Podivný je fakt, že i když hejtmanství mohlo odstoupit od smlouvy, kterou uzavřelo s vítězem tendru, a mohlo vypsat novou veřejnou soutěž, nic z toho neudělalo. Místo toho uzavřelo dodatek k původní smlouvě, ve kterém se firma zavazuje, že na bývalém letišti vybuduje v souladu s územním plánem jiné stavby, ať už k bydlení nebo komerčního charakteru.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: joh

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šedesát miliard plus, a vám z toho pětislepenec nedá ani korunu. Vážení občané, Babiš odhalil vážné podezření

18:08 Šedesát miliard plus, a vám z toho pětislepenec nedá ani korunu. Vážení občané, Babiš odhalil vážné podezření

Expremiér Andrej Babiš (ANO) svůj pravidelný pořad Čau lidi přesunul na pondělí. Mimo jiné v něm dne…