Václav Havel! Václav Havel! FOTO a VIDEO, kde byl zmíněn. Obé vyrazí dech

24.04.2018 11:20

Praha dnes a denně zažívá teror. Dopravní teror. Přitom by stačilo relativně málo k tomu, aby se všem lidem, kteří se denně pohybují po Praze, ulevilo. Stačilo by povolat na pomoc prvního českého prezidenta Václava Havla. Nevěříte? Pražská zastupitelka za ODS a její kolega Alexander Bellu se vás o tom pokusí přesvědčit.

Václav Havel! Václav Havel! FOTO a VIDEO, kde byl zmíněn. Obé vyrazí dech
Foto: Dostál František
Popisek: Václav Havel - výřez
reklama

Občanský demokrat Alexander Bellu má za to, že pod vedením současné primátorky z hnutí ANO Adriany Krnáčové čelí Praha dnes a denně teroru. Dopravnímu teroru. Spustil proto projekt nazvaný Dopravní teror v Praze, skrze který se pokusí nastínit největší dopravní problémy Prahy a jejich případné řešení. Pomáhá mu v tom i jeho stranická kolegyně Vladimíra Ludková.

V katastrofálním stavu je např. Libeňský most. Jak dopadla Trojská lávka, vědí všichni. Zřítila se. Podle Ludkové však magistrát neměl dovolit, aby to zašlo až takhle daleko. Jenže tyhle dva případy jsou podle jejího názoru jen špičkou ledovce. Dalším problémem je jednosměrně uzavřená Trojská ulice, kterou Bellu označil za tankodrom. A v situaci, kdy situace v této ulici značně komplikuje dopravu, současné vedení městské části uvažuje o nové lanovce. „Místo odvahy a řešení je tu nějaká pseudovize. Ta otevřená Trojská by vám v tuhle chvíli nejvíc pomohla, a místo toho tu máme možná lanovku někdy za pět let,“ podotkl Bellu.

Největším dopravním problémem Prahy je však desítky let neexistující pražský okruh. Když si Ludková sedla na červenou lavičku Václava Havla za 850 tisíc korun, dostala nápad. Přejmenovala by tento okruh na Okruh Václava Havla a hned by se na něj našly peníze. „To už si proti němu nikdo nedovolí protestovat nebo to jakkoli zdržovat,“ prohlásila Ludková. „To je super nápad,“ pochválil kolegyni Bellu.

Jméno Václava Havla zmínil na sociální síti i publicista Tomáš Koloc, který si všiml, z jakých kelímků pijí návštěvníci Letiště Václava Havla kávu. Je na nich mimo jiné zmíněno i jméno Václava Havla, ale také jména cestovatelů Miroslava Zikmunda a Jiřího Hanzelly nebo architekta Bořka Šípka a bývalé ministryně zahraničí USA Madeleine Albrightové. Koloc má za to, že jde o nejnovější vynález zastánců „pravdy a lásky“, kteří zřejmě dospěli k názoru, že čím víc budou propagovat jména svých „svatých“, tím spíš jejich odkaz udrží při životě.

„Nejnovější vynález naší ‚pravdy a lásky‘, která má dojem, že čím víc a čím blbějším způsobem se budou vykřikovat jména jí kanonizovaných svatých, tím bude v této zemi líp. Je mi líto nositelů všech těchto jmen, že mají za krkem spáleno od kafe, co někdo lemtá v kavárně globální frančízy, která nabírá jen sezónní brigádníky, aby jim nemusela platit pořádné mzdy. Nejvíc ze všech je mi ale líto Hanzelky a Zikmunda, kteří už ve svých reportážích upozorňovali, že vyrábět věci na jedno použití je ekologický zločin. Později totéž prosazovali v rámci KSČ (jejímiž členy byli v letech 1963–1969) a Hanzelka poté i v rámci Charty 77,“ napsal Koloc na sociální síti Facebook.