Václav Klaus st.: Štětina a Telička zakládají své vlastní strany? Bezvadné, jen tak dál

11.02.2019 8:52

Exprezident Václav Klaus se v rozhovoru pro Lidové noviny rozmluvil mimo jiné také o nadcházejících volbách do Evropského parlamentu i o dnešní EU.

Václav Klaus st.: Štětina a Telička zakládají své vlastní strany? Bezvadné, jen tak dál
Foto: Daniela Černá
Popisek: Pavel Telička
reklama

„K významu Evropského parlamentu jsem velmi skeptický. Většinou je to odkladiště druhořadých politiků, pro které není dostatečná role doma,“ řekl Klaus, jenž si podle svých slov nedokáže ani vybrat stranu, kterou by ve volbách podpořil. „Neznám zřetelné politické seskupení, které by dnešní Evropskou unii jednoznačně označovalo za slepou uličku a historický omyl. Taková strana se u nás neodvažuje profilovat,“ zmínil. Odmítá však, že by do voleb šel sám, především proto, že se mu již nechce dojíždět do Bruselu. 

Své pak Klaus řekl i k tomu, že mezi europoslanci jsou zakladatelé dalších nových stran, například Jaromír Štětina a Pavel Telička. „Zrovna tito dva pánové tím, že si zakládají vlastní strany, se předem odsoudili k záhubě. Takže myslím, že to je úplně bezvadný nápad. Doporučoval bych, aby si co nejvíce takových lidí zakládalo svou specifickou stranu do evropských voleb. To bych si velmi přál,“ uvedl Klaus. 

Tématem voleb by pak dle Klause mělo být to, jestli je smysluplné pokoušet se násilně unifikovat, glajchšaltovat hezký kontinent, který se jmenuje Evropa, a národní státy v něm. „Jedině to je tématem těchto voleb a bohužel si myslím, že to takto vypointované nebude a voliči takto volit nepůjdou,“ sdělil. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Marii Benešové se lidsky nelze moc divit. Zasvěcený pohled na pozadí sporů s odcházejícím Zemanem

7:45 Marii Benešové se lidsky nelze moc divit. Zasvěcený pohled na pozadí sporů s odcházejícím Zemanem

Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman se rozhodl rezignovat na svůj post, končí k 30. červnu. Jeho od…