Václav Klaus st.: Štětina a Telička zakládají své vlastní strany? Bezvadné, jen tak dál

11.02.2019 8:52

Exprezident Václav Klaus se v rozhovoru pro Lidové noviny rozmluvil mimo jiné také o nadcházejících volbách do Evropského parlamentu i o dnešní EU.

Václav Klaus st.: Štětina a Telička zakládají své vlastní strany? Bezvadné, jen tak dál
Foto: Daniela Černá
Popisek: Pavel Telička

„K významu Evropského parlamentu jsem velmi skeptický. Většinou je to odkladiště druhořadých politiků, pro které není dostatečná role doma,“ řekl Klaus, jenž si podle svých slov nedokáže ani vybrat stranu, kterou by ve volbách podpořil. „Neznám zřetelné politické seskupení, které by dnešní Evropskou unii jednoznačně označovalo za slepou uličku a historický omyl. Taková strana se u nás neodvažuje profilovat,“ zmínil. Odmítá však, že by do voleb šel sám, především proto, že se mu již nechce dojíždět do Bruselu. 

Své pak Klaus řekl i k tomu, že mezi europoslanci jsou zakladatelé dalších nových stran, například Jaromír Štětina a Pavel Telička. „Zrovna tito dva pánové tím, že si zakládají vlastní strany, se předem odsoudili k záhubě. Takže myslím, že to je úplně bezvadný nápad. Doporučoval bych, aby si co nejvíce takových lidí zakládalo svou specifickou stranu do evropských voleb. To bych si velmi přál,“ uvedl Klaus. 

Tématem voleb by pak dle Klause mělo být to, jestli je smysluplné pokoušet se násilně unifikovat, glajchšaltovat hezký kontinent, který se jmenuje Evropa, a národní státy v něm. „Jedině to je tématem těchto voleb a bohužel si myslím, že to takto vypointované nebude a voliči takto volit nepůjdou,“ sdělil. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Ten chlapec má příbuzné ve Španělsku…“ Šojdrová v ČT vytáhla foto sirotků, pak nastoupil Jakub Železný

7:45 „Ten chlapec má příbuzné ve Španělsku…“ Šojdrová v ČT vytáhla foto sirotků, pak nastoupil Jakub Železný

Kauza 50 syrských sirotků posloužila svého času jako téma pro diskuzi v Parlamentu, ke kterému měl k…