Václav Klaus st. vystoupil s výbušným projevem ve Vídni. Nejen o EU a Rusku

28. 1. 2019 18:51

Bývalý český prezident Václav Klaus dnes ve Vídni varoval před štěpením na „Východ a Západ“ v rámci Evropy. Prohlásil to ve svém příspěvku na konferenci Com.Sult v prostorách rakouského ministerstva zahraničních věcí, uvedla agentura APA. Rakouská ministryně zahraničí Karin Kneisslová ve svém projevu vyjádřila přání, aby Evropa ve vztahu k Číně a USA posílila svoji „globální roli“.

Václav Klaus st. vystoupil s výbušným projevem ve Vídni. Nejen o EU a Rusku
Foto: Screen: FTV Prima
Popisek: Exprezident Václav Klaus v pořadu Partie.

„Má země není méně evropská než západní státy jako Irsko,“ prohlásil český exprezident ve svém příspěvku nazvaném „Mezi Východem a Západem – budoucí role Evropy“. Vyjádřil se též k Rusku, které chápe jako „důležitého hráče"“ pro EU.

Ohledně Brexitu český politik podle APA zalitoval, že mezi EU a Londýnem nepanuje při vyjednáváních o vystoupení Británie z Unie dostatek „spolupráce“, a žertem nabídl své zkušenosti z dělení Československa. Kritizoval také smlouvu o užší spolupráci Francie a Německa, kterou kancléřka Angela Merkelová a prezident Emmanuel Macron podepsali minulý týden v západoněmeckých Cáchách.

Na konferenci Com.Sult debatují dnes a v úterý prominentní osobnosti o ústředních hospodářských výzvách a možnostech Evropy. Konference nese podtitul „Vídeňský kongres“ ve zjevné narážce na historické setkání evropských diplomatů po napoleonských válkách.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nab

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Okamuru nas*al ČRo! Co jsem si to dovolil říct, že ji znásilnil migrant z Afriky? Šílená jízda redaktorky, doufám, že ten rozhovor odvysílají

18:49 Okamuru nas*al ČRo! Co jsem si to dovolil říct, že ji znásilnil migrant z Afriky? Šílená jízda redaktorky, doufám, že ten rozhovor odvysílají

Předseda hnutí SPD Tomio Okamura na sociální síti informoval o brutálním případu znásilnění, který v…