Václav Moravec dle známého serveru pro gaye přiznal svou sexuální orientaci. Netýká se to toho, co mu řekl Vondra

26.01.2015 11:54

Známý moderátor Václav Moravec se při moderování slavnostního galavečera předávání Cen české filmové kritiky poprvé veřejně přihlásil ke své homosexuální orientaci, o které se roky pouze spekulovalo. Tak si to alespoň vykládá internetový magazín pro gaye Boyler.cz.

Václav Moravec dle známého serveru pro gaye přiznal svou sexuální orientaci. Netýká se to toho, co mu řekl Vondra
Foto: Hans Štembera
Popisek: Moderátor Otázek Václav Moravec

„Ceny filmové kritiky vstoupily do ročníku pátého a máme tedy všech pět pohromadě a pro moderátora přichází nejtěžší úkol,“ zahájil svůj proslov Moravec. A pokračoval: „Poznamenal jsem si tady heslo představit partnery. Nevím jak vy, já mám jen jednoho, ale dnešní doba si žádá partnerů více,“ pronesl dle Boyleru se zřejmým odkazem na svojí homosexuální orientaci (takto to doslova server pro gaye interpretuje - pozn. red.). Diváci údajně jeho narážku hned pochopili a odměnili Moravce hlasitým potleskem.

"Každý coming out veřejně známé osobnosti gay komunitě v Česku pomáhá, minimálně proto, že mnohdy stále ještě pochybujícím lidem může na konkrétním příkladu ukázat, že každý gay se nechová a nevypadá jako Martin Hranáč z VyVolených nebo podobně extrémní “mediální” případy, hodné parodického zpracování ve filmech…" kvituje Moravcovo přiznání Boyler.

Na sexuální orientaci známého moderátora možná poukázal též Alexandr Vondra. Někdejší český ministr vnitra a zahraničí v nedělních Otázkách Václava Moravce (25. 1. 2015) hovořil o tom, že jsme se v minulosti ve vztahu k Rusku příliš zaměřovali na méně podstatné problémy. „Před invazí na Krym, ještě během olympiády v Soči, jsme řešili třeba to, jaká práva mají v Rusku homosexuálové. A to, upřímně řečeno, byl problém druhého, nebo dokonce třetího řádu," uvedl Vondra. S pohledem na moderátora Václava Moravce pak dodal: "Je to tak a vy si o tom myslete, co chcete."

Celý text Boyleru ZDE

Záznam z galavečeru ZDE (inkriminovaná pasáž v čase 1:30)

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: luš

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kocáb šokoval: Kdyby v roce 1989 lidé o demokracii hlasovali, asi by neprošla

21:04 Kocáb šokoval: Kdyby v roce 1989 lidé o demokracii hlasovali, asi by neprošla

Zpěvák a politik Michael Kocáb, o němž bylo v posledních dnech často slyšet především v souvislosti …