Vážený pane ministře, kam zmizeli Afghánci z leteckého výcviku? Poslanec Ondráček dostal nečekanou odpověď

3. 12. 2016 16:48

Komunistický poslanec Zdeněk Ondráček se obrátil s dotazem na ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD) – institut interpelací slouží právě k položení otázky, na kterou by měl ministr odpovědět. Ondráček využívá tento nástroj poměrně hojně a ne vždy je spokojen s odpovědí. Ale když přišla odpověď od Milana Chovance, byl doslova ohromen. O svůj šok se podělil se serverem ParlamentníListy.cz.

Vážený pane ministře, kam zmizeli Afghánci z leteckého výcviku? Poslanec Ondráček dostal nečekanou odpověď
Foto: ksm.cz
Popisek: Poslanec za KSČM Zdeněk Ondráček

Poslanec Zdeněk Ondráček se při posledních interpelacích nestačil divit. Proč?

„Před více jak dvěma týdny doslova zmizeli z leteckého výcviku v Hradci Králové dva Afghánci ve věku 20 a 26 let. Po vyhlášení policejního pátrání je zadrželi policejní kolegové ve Spolkové republice Německo a oba tyto Afghánce vrátili zpět do České republiky. Já jsem se ministra vnitra Milana Chovance zeptal na čtyři poměrně jednoduché otázky. Kdo jsou ti Afghánci, kdo je sem do České republiky pozval, co zde dělají a kdo to organizuje a platí? Odpověď pana ministra byla rychlá a stručná,“ popsal serveru ParlamentníListy.cz situaci komunistický zákonodárce.

Nevěřícně prý hleděl na odpověď, ve které se dočetl, že tato problematika není v kompetenci ministra vnitra. Ondráček se prý domníval, že se odpověď na otázku nedozvěděl, protože jde o utajované informace. Znovu se tedy obrátil na ministra Chovance a ptal se, kde může získat patřčné odpovědi. Výsledná odpověď však byla stejná. „Toto není v kompetenci Ministerstva vnitra. Já nemám ani prostor ani možnost o tom hovořit.“

Jako poslanec se prý s touto odpovědí nehodlá smířit a bude pátrat dál, ale jako občan je podle vlastních slov hluboce znepokojen a klade si otázku, proč tomuto případu nevěnují patřičnou pozornost média.

„Proč ony mlčí? Nepřišel k tomu snad shora nějaký pokyn, aby mlčela? Jakou to hru s námi tato vláda hraje a co před námi tají? Proč nemůžeme znát odpovědi a pravdu?“ ptá se zákonodárce.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Ježíšmarjá, který idiot vám toto řekl?“ Prezident Zeman se nebývale silně rozčílil při rozhovoru s novináři. Zde je důvod

7:35 „Ježíšmarjá, který idiot vám toto řekl?“ Prezident Zeman se nebývale silně rozčílil při rozhovoru s novináři. Zde je důvod

Prezident Miloš Zeman poskytl rozhovor MF Dnes. Znovu v něm zaútočil na Senát, rýpl si do vrchního s…