Vážné varování z RRTV: Můžeme přijít o práva. Všichni. Když politici řeknou toto

25. 9. 2020 21:50

Člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Vadim Petrov se na svém facebookovém profilu rozepsal o kanadské aktivistce a feministce Naomi Kleinové. Podle svých slov se k ní dostal teprve nedávno – a označil ji za jasnozřivou. Všiml si jejích myšlenek z její knihy „Ne nestačí“ z roku 2017, v níž podle něj až obsedantně vede útok proti americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi. A „narouboval“ to na českou situaci kolem koronaviru.

Vážné varování z RRTV: Můžeme přijít o práva. Všichni. Když politici řeknou toto
Foto: Archiv VP
Popisek: Vadim Petrov, člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání
reklama

„Nevím, jak moc znáte kanadskou aktivistku a feministku Naomi Kleinovou. Já jsem se k ní dostal teprve nedávno. Levicoví rodiče, prarodiče američtí marxisté, její knihy, mě původně liberála, s velkým posunem liberálů vlevo, nyní spíše konzervativce, by normálně vytáčely do běla, ale ona je svým způsobem jasnozřivá. Ve své knize ‚Ne nestačí‘ z roku 2017, ve které až obsedantně vede útok proti Trumpovi, má řadu obecně platných myšlenek,“ poznamenal Petrov a přišel s příkladem.

Anketa

Podporujete nový plán EU na povinnou relokaci migrantů?

2%
98%
hlasovalo: 35948 lidí

„Stav šoku nastává tehdy, když se rozevře propast mezi tím, co se děje, a naší schopností si to v daném okamžiku vysvětlit. Když se lidé v takové situaci ocitnou – bez ukotvení ve srozumitelném příběhu, velká většina snáz podlehne, budou-li jim úřední činitelé tvrdit, že se mají jedni druhých obávat, a budou-li je ve jménu vyššího dobra připravovat o jejich práva,“ citoval Petrov.
 
A poznamenal, že si velmi váží toho, že zřizovatelé, ředitelé a rodiče v naprosté většině odmítli Prymulovo doporučené ředitelské volno. Pouze 15 % škol na základním stupni zavřelo a ze středních škol a gymnázií méně než desetina,“ dodal a ocitoval také doktora Miroslava Holuba.
 
„Já jako pacient pouze sám vždy rozhoduji o tom, co chci, a co nechci. I když bude celá medicína tvrdit, že je to pro mne to nejlepší řešení, osobně ho nemusím přijímat, pokud s ním nesouhlasím. Pokud mi lékař sdělí diagnózu nádorového onemocnění a navrhne mi vhodnou léčbu, mohu s jeho návrhem souhlasit. Ale nikdy mne nemůže nutit, abych podstoupil terapii, se kterou nesouhlasím, i kdyby to mělo mít pro mne fatální důsledek.“
 
„Trik, kterému podléháme, spočívá v tom, že se nemluví o vlastním zdraví, ale o zdraví těch druhých. Nikdo ale nemůže převzít za druhého odpovědnost. Povinnost každého je chránit především vlastní zdraví. Pokud parafrázuji Kleinovou, když budou politici tvrdit, že se mají jedni občané druhých obávat ve jménu vyššího dobra, snadno o svá práva přijdou všichni. A ani si toho nevšimnou, dodávám já,“ uzavřel Petrov.
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Soukromé byty dejte těm, co je potřebují! Mladík z Prahy řešil bydlení. A má nápad

21:29 Soukromé byty dejte těm, co je potřebují! Mladík z Prahy řešil bydlení. A má nápad

Český rozhlas pátral po tom, jak se mladým lidem shání vlastní bydlení. „Je to hrozně nespravedlivý,…