Ve Velké Británii zkontrolovali 2028 uprchlických "dětí" a zjistili něco moc znepokojivého

01.01.2017 14:40

Skoro každý čtvrtý zkontrolovaný migrant mířící do Velké Británie lhal o svém věku, píše server britského deníku Daily Mail. Ze 2028 zkontrolovaných migrantů lhalo o svém věku 465 uprchlíků.

Ve Velké Británii zkontrolovali 2028 uprchlických "dětí" a zjistili něco moc znepokojivého
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka Velké Británie
reklama

Před několika týdny byl srovnán se zemí nelegální tábor migrantů v severní Francii v Calais zvaný Džungle. Velká Británie přislíbila, že příjme několik uprchlických dětí, které Evropou putují bez rodičů. Dětské migranty ostrovní království přijímalo i v minulých letech. Mnozí migranti však lžou o svém věku, aby se na ostrov dostali a získali výhody plynoucí ze sociálního systému.

Sociální pracovníci, kteří u uprchlíků věk testují, zjistili, že uprchlíky-lháře lze nalézt v různých koutech země. Mezi lety 2013 až 2014 a 2015 až 2016 bylo prověřeno na 2028 migrantů, kteří o sobě tvrdili, že jim je teprve sedmnáct. U 465 z nich bylo prokazatelně zjištěno, že lhali o svém věku. Někteří ve skutečnosti zanedlouho oslaví třicáté narozeniny. Tito lháři přitom mohli způsobit obrovské problémy, pokud by se ocitli v pečovatelských zařízeních nebo u rodin. V posledních letech počet mladistvých žadatelů o azyl v Británii významně narostl. V roce 2012 jich podle britské vlády bylo asi 1125, zatímco v roce 2016 to bylo už 3253.

Britský konzervativní politik David Davies proto znovu volá po zubních kontrolách pro migranty, kteří o sobě sice tvrdí, že jim ještě nebylo osmnáct, ale už na první pohled jsou starší. Zákonodárce si v minulostri za svá slova vysloužil kritiku, ale odmítl se omluvit. V tuto chvíli zveřejněné údaje mu prý dávají za pravdu a migranti by podle jeho názoru měli procházet zubními testy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

U Pirátů padlo: Zdanit nemovitosti, ať můžeme rozdávat úplně všem

8:30 U Pirátů padlo: Zdanit nemovitosti, ať můžeme rozdávat úplně všem

Pirátská strana v rámci své pracovní skupiny přednesla návrhy řešení na zvýšení příjmu státního rozp…