Ve Vrběticích došlo ke vzniku obrovské materiální škody i škody na lidských životech a zdraví. My na to první poukázali, upozornil Pavel Sehnal

04.07.2021 18:00

„Aliance pro budoucnost (APB) byla první ze všech politických subjektů v zemi, která poukázala na vývoj vrbětické kauzy nejenom v kontextu vztahů na Rusko a jeho zpravodajské služby, ale viděli jsme v tom i prvek toho, že na našem území došlo ke vzniku obrovské materiální škody i škody na lidských životech a zdraví,“ říká předseda Aliance pro budoucnost Pavel Sehnal.

Ve Vrběticích došlo ke vzniku obrovské materiální škody i škody na lidských životech a zdraví. My na to první poukázali, upozornil Pavel Sehnal
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pavel Sehnal

Anketa

Máte důvěru v MUDr. Petra Smejkala?

8%
54%
hlasovalo: 3705 lidí
Ti podle Sehnala od počátku říkali, že není právně možné, aby se pozůstalí a poškození domáhali náhrady škody po škůdci. „Jestliže škůdcem je cizí stát a jeho zpravodajské služby, pak mezi škůdce a poškozené musí vstoupit český stát, náhradu poskytnout a následně to vymáhat po škůdci,“ říká Sehnal. 
 
„My jako Aliance pro budoucnost jsme byli první, kteří na to poukázali a jsme rádi, že nás Ministerstvo vnitra vyslyšelo a vidím v tom i naši úlohu do budoucnosti. Je nutné dávat ministerstvům impulsy k tomu, jak v daných oblastech konat,“ dodává. 
 
Podle politika APB jiné řešení, než aby náhradu škody za škůdce uhradil dotčeným lidem stát, prostě není a nebude. Od zveřejnění informace, že původci výbuchu jsou ruští tajní agenti, uplynuly už víc než dva měsíce a žádné nové informace se neobjevily a nezdá se, že by policejní vyšetřování dosud vedlo ke vznesení obvinění. 
 
„Těžko tedy očekávat, že se ruský stát sám přihlásí a řekne, že škody lidem v okolí Vrbětic zaplatí. Proto český stát musí reagovat a jsme rádi, že k tomu po našem tlaku přistoupil,“ dodává Sehnal. 
 
 
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Barbora Richterová

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tohle je nátlak Bruselu na české volby, paní Jourová?! Petr Žantovský se zhrozil nad slovy eurokomisařky

7:30 Tohle je nátlak Bruselu na české volby, paní Jourová?! Petr Žantovský se zhrozil nad slovy eurokomisařky

TÝDEN V MÉDIÍCH Pořádně vedle šlápla eurokomisařka Věra Jourová svým vyjádřením k volbám, které čeka…