Ve Znojmě lidé hlasovali pro zákaz hazardu. Přišlo jich ale moc málo

26.10.2014 6:52 | Zprávy

Lidé v sobotu ve Znojmě hlasovali pro zákaz hazardu, výsledky místního referenda ale nejsou závazné. Zúčastnilo se ho pouze 11 procent voličů, zjistila ČTK od volební komise. Zákon pro závaznost plebiscitu vyžaduje alespoň 35 procent. Z těch, kteří k urnám přišli, se 96 procent vyjádřilo pro úplný zákaz.

Ve Znojmě lidé hlasovali pro zákaz hazardu. Přišlo jich ale moc málo
Foto: archiv VG
Popisek: Vlastimil Gabrhel (ČSSD), starosta Znojma

Ve Znojmě je 27.637 oprávněných voličů. Při hlasování měli odpovídat na jedinou otázku - zda si přejí zákaz hazardu na celém území Znojma. Pro jich hlasovalo 2962, proti 109, 15 se zdrželo.

Uspořádat referendum souběžně s komunálními volbami se nezdařilo

Iniciátoři referenda od počátku usilovali o spojení termínu s komunálními volbami, které se v Česku uskutečnily před dvěma týdny, což by bylo výhodnější z hlediska voličské účasti. Vedení města ale nesvolalo mimořádné zasedání zastupitelstva, a tak se termíny spojit nepodařilo.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: vam, čtk

Mgr. Nina Nováková byl položen dotaz

V čem jste pomohli rodinám?

V programu tvrdíte, že je stát přátelský k rodičům. Můžete mi sdělit, v čem přesně? Podle mě jste pro rodiny s dětmi neudělali nic dobrého. Max. jste nepatrně zvýšili rodičovskou, ale ani tu jste nezvýšili všem, kdo na ní mají nárok.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Místo Krumlova jeli na řízek do Vídně. Je z toho ostuda

4:46 Místo Krumlova jeli na řízek do Vídně. Je z toho ostuda

Kolik stojí řízek jen pár metrů od vídeňské radnice? A na kolik vyjde občerstvení i některé atrakce …