Ve studiu ČT dusno. Moravec se střetl s Okamurou. Pak oznámil odchod

08.03.2026 15:05 | Monitoring
autor: Miloš Polák

Moravec debatu s Tomiem Okamurou odstartoval průzkumem, který ukázal, že hnutí STAN v očích voličů předstihlo občanské demokraty. Ve vysílání se poté probíralo chování poslankyně Markéty Šichtařové. Okamura prozradil, co je mu líto. Poté se pohádal se svou předchůdkyní ve funkci Markétou Pekarovou Adamovou o služební BMW a o rezidenci předsedy Sněmovny. Ve studiu ČT se toho však dělo ještě mnohem víc.

Ve studiu ČT dusno. Moravec se střetl s Okamurou. Pak oznámil odchod
Foto: screen ČT24
Popisek: Po letech byl hostem nedělních Otázek Václava Moravxce Tomio Okamura. A Markéta Pekarová Adamová

Václav Moravec v nedělních Otázkách po devíti letech přivítal současného předsedu Sněmovny Tomia Okamuru (SPD). Spolu s ním do studia dorazili i bývalí předsedové a předsedkyně Sněmovny Miroslava Němcová (ODS), Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) a Radek Vondráček (ANO).

Moravec začal průzkumem, který ukázal, že hnutí STAN předběhlo ODS. Ale v očích voličů nadále dominuje hnutí ANO Andreje Babiše s 34,5 procenta. STAN má 15,5 procenta, ODS 14,5 procenta. Do Sněmovny by se dostali ještě čtvrtí Piráti a páté hnutí SPD. A těsně na 5 procentech se pohybují vládní Motoristé. Kubovo Naše Česko by volilo asi 3,5 procenta lidí. Piráty by volilo 9 procent lidí, Okamurovo hnutí SPD 6,5 procenta voličů.

volební průzkum Kantar CZ pro ČT

Moravec poté přehodil diskusní výhybku k dění ve Sněmovně. Moderátor připomněl, že většina poslanců stále nezvolila svého posledního místopředsedu. Tím by se měl stát Vít Rakušan, předseda STAN.

Markéta Pekarová Adamová v této souvislosti připomínala, že v roce 2021 nebyl místopředsedou Sněmovny zvolen Radek Vondráček, a to kvůli jeho cestám do Ruska. A kvůli vystoupení s kytarou ve Sněmovně. „A řekli jsme to předem,“ zdůraznila. „Ale všechny ostatní dohody byly dodrženy,“ doplnila posléze s tím, že i Vondráček se tehdy stal předsedou jednoho z výborů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Michael Canov byl položen dotaz

Soudy

Jak je možné, že když se na soud obrátí prezident je rozhodnuto za 2dny! a v případě obyčejných smrtelníků jako my by soudy za dva dny nerozhodly absolutně o ničem, zřejmě by ani soudci neotevřeli spis a naopak se vlečou i roky? To mi nepřijde vůbec spravedlivé. Jak se říká, když nejde o život o nic...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Ještě k té Šichtařové, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseJirka 59 , 08.03.2026 15:28:06
Ono by pro občany bylo lepší, kdyby někteří poslanci a senátoři nedělali nic, jako například právě Němcová.

|  35 |  0

Další články z rubriky

Zeptejte se Pavla. Babiše rozesmál novinář

16:28 Zeptejte se Pavla. Babiše rozesmál novinář

Premiér Andrej Babiš, který se ve čtvrtek účastní v Polsku Konference k obnově Ukrajiny, se krátce v…