Vedení ČSSD je připraveno pozastavit členství odsouzené exstarostce Vlkové

19.11.2012 13:59

Předsednictvo ČSSD je podle šéfa sociálních demokratů Bohuslava Sobotky připraveno pozastavit členství ve straně středočeské zastupitelce Miloslavě Vlkové, nepravomocně odsouzené kvůli vydírání. Pokud se k tomuto kroku neodhodlá sama, učiní ho předsednictvo na jednání 7. prosince. Bývalá starostka Štěchovic by měla také odejít ze zastupitelstva, sdělil Sobotka v pondělí ČTK. Vlková už ale dříve uvedla, že si chce mandát ponechat. O přerušení členství naopak uvažuje.

Vedení ČSSD je připraveno pozastavit členství odsouzené exstarostce Vlkové
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka si ještě bere slovo
reklama

"Paní Vlková by měla odejít ze středočeského zastupitelstva. Předsednictvo ČSSD jí pozastaví členství, pokud to neudělá do té doby sama," uvedl Sobotka. Podobný závěr očekává i místopředseda ČSSD Jiří Dienstbier. Připomněl, že k rezignaci a pozastavení členství vyzvalo Vlkovou politické grémium ČSSD. "Předpokládám obdobný postoj předsednictva včetně případného rozhodnutí o pozastavení členství," dodal.

Problém s Vlkovou má vyřešit středočeská ČSSD, jinak to udělá předsednictvo strany

Vedení středočeské ČSSD minulý týden záležitost nevyřešilo, chce se nejdříve seznámit s písemným vyhotovením rozsudku. Šéf krajské ČSSD Miloš Petera předpokládá, že ho straníci obdrží v pondělí odpoledne na jednání krajského výkonného výboru. "Doufám, že paní Vlková rozsudek přinese, aby bylo o čem jednat," uvedl. Ta ale v pondělí ČTK řekla, že rozsudek ještě nemá.

Petera musel minulý týden postoj středočeských sociálních demokratů vysvětlovat stranickému grémiu. "Citoval jsem tam usnesení krajského výkonného výboru. Bylo mi řečeno, že to musíme vyřešit. A když to nevyřešíme, že to za nás vyřeší předsednictvo," uvedl.

Vlková se vzdá mandátu, jen pokud tak učiní i další politici ČSSD s podobným problémem

Vlková v pondělí nechtěla říci, jak se zachová a zda případně sama přeruší své členství ve straně. "Dnes máme ještě jednání, takže po jednání budu podávat jakékoliv vyjádření. V současné době ještě ne," uvedla.

Soud Vlkové uložil sedmiměsíční trest s podmíněným odkladem na rok. Žalobce jí dává za vinu, že v době, kdy byla starostkou Štěchovic, vydírala svou podřízenou. Ona vinu odmítá. Mandátu by se prý vzdala jen tehdy, pokud by stejný krok udělali i další politici ČSSD s podobným problémem. To, že Vlková usedne v novém středočeském zastupitelstvu, podle Petery není ideální situace. Podotkl však, že funkci zastupitelky jí strana odebrat nemůže.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vfe

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nic! Dvě tajná jednání Sněmovny. A zase nic. Ten člověk už nás stál tolik peněz. Nevěřím mu! Novinářský kolega potopil Kroupu

16:04 Nic! Dvě tajná jednání Sněmovny. A zase nic. Ten člověk už nás stál tolik peněz. Nevěřím mu! Novinářský kolega potopil Kroupu

„Myslím, že kauza Kroupa překryla kauzu Vrbětice a udělala z ní kameňák. A to ještě fandím všem Kame…