Velký průšvih pro Pocheho a celou ČSSD. Policie zadržela velmi vlivného poradce

17.08.2018 15:42

Server Security Magazín.cz tvrdí, že policie zadržela pana Radima Bureše, bývalého pracovníka Národního bezpečnostního úřadu. Tento krok by prý mohl mít neblahý vliv, konkrétně na prozatím neúspěšného kandidáta na ministra zahraničí a europoslance Miroslava Pocheho. Ale nejen na něj.

Velký průšvih pro Pocheho a celou ČSSD. Policie zadržela velmi vlivného poradce
Foto: Hans Štembera
Popisek: Policie, ilustrační foto

Pan Radim Bureš, který mimo jiné pracoval i pro Národní bezpečnostní úřad, byl zadržen. Tři na sobě nezávislé zdroje prý serveru potvrdily, že to může být velký problém pro část české politické scény, konkrétně pro ČSSD.

„Bureš je člověk velice úzce napojený na pražskou ČSSD. Policie má zdokumentováno, že jezdí na dovolené s Pochem, jehož je pravou rukou, Dolínkem či Smolou. Současně je spoluautorem zákona o ochraně utajovaných informací a dalších,“ sdělil policejní zdroj.

„Bureš společně s Radomírem Valicou, členem rozkladové komise NBÚ, ovlivňovali bezpečnostní řízení – udílení bezpečnostních prověrek. Valica je nyní též ředitelem bezpečnosti distribuce společnosti ČEZ. Máme již svědky, že prověrky nabízeli za půl miliónů korun,“ dodal policista, který je blízce obeznámen s vyšetřováním případu.

Policie se případu věnovala rok a za tu dobu údajně leccos zjistila. Kupříkladu měla zjistit, že Bureš byl v kontaktu s možným příštím ředitelem Úřadu pro zahraniční styky a informace Markem Šimandlem. Sluší se však dodat, že ani premiér Andrej Babiš (ANO), ani ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) nekomentovali spekulace, kdo bude novým ředitelem úřadu.

Server doplnil, že po odchodu z úřadu vystřídal Bureš řadu pozic. Byl bezpečnostním ředitelem České pošty, ale tento post opustil poté, co policie začala prověřovat výpověď stamilionové smlouvy Alkom, kde údajně existovalo podezření na vydírání.  

„Nato Bureše dosadila pražská soc. dem. na místo bezpečnostního ředitele na Ministerstvu zdravotnictví u ministra Svatopluka Němečka (ČSSD), poté skončil na pražské hygieně jako ředitel odboru ekonomicko-provozních činností. A právě zde jej začala policie sledovat za pomoci odposlechů a dalších vyšetřovacích metod," doplnil ještě server.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

Jaroslav Foldyna byl položen dotaz

spory v armádě

co si o nich myslíte, konkrétně o Černochové a Řehkovi? jak vnímáte paní minstryni?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Erik Best: Smlouva s USA? Toto je za tím. Mnohem víc

8:41 Erik Best: Smlouva s USA? Toto je za tím. Mnohem víc

MONITORING V pořadu Aby bylo jasno moderátorky Jany Bobošíkové byl hostem politický analytik Erik Be…