Věříte, že až to skončí, svět bude zase normální? Bude to jinak, varuje Šichtařová

10. 4. 2020 10:57

Také se těšíte, až skončí přísná opatření koronavirové karantény, a věříte, že se pak život vrátí do normálu? Ekonomka Markéta Šichtařová vás vyvede z omylu. Je přesvědčena, že i po skončení karantény bude náš svět jiný. Smutnější. Pro manžele, manželky, jejich děti i drobné živnostníky.

Věříte, že až to skončí, svět bude zase normální? Bude to jinak, varuje Šichtařová
Foto: ReproFoto: ČT
Popisek: Ekonomka Markéta Šichtařová v pořadu ČT Hyde park
reklama

Šichtařová má obavy, že ani poté, co se zase otevřou hospody a restaurace, do nich lidé nebudou chodit. Ze strachu, aby tam nenarazili na koronavirus. Média prý tyto obavy hojně přiživují

Anketa

Tomio Okamura volá po referendu o vystoupení z EU. Jak byste v tomto referendu hlasovali?

hlasovalo: 26542 lidí

„Jenže strachy z dalších vln pandemie zůstanou. Řada lidí prostě bude nosit roušky i v době, kdy to nebude povinné. Pro jistotu si k roušce přidají i rukavice a do kapsy 100% líh jako dezinfekci, aby byli opravdu ochráněni. Strach nezná mezí a média lid vystresovala,“ upozornila ekonomka na blogu iDNES.cz.

A jako by tohle nestačilo, státní úředníci podle Šichtařové chtějí ještě majitelům hospod a restaurací šlápnout na krk.

„Úředníci postupně vracejí ekonomiku tam, kde byla před rokem 1989, a tak vymysleli, jak hospodským zakroutit krkem, aby se jim hůře podnikalo. Vymysleli třeba takzvaný stravenkový paušál, což bude pohroma pro hospody a restaurace, kam chodí lidé v poledne na obědy. Po paušálu tam už totiž chodit nebudou. Proč? Protože doba je zlá! Poroste nezaměstnanost. Lidé budou mít hluboko do kapsy a budou šetřit,“ pokračovala ekonomka. .

Lidé budou podle Šichtařové šetřit, a pokud na tom někdo vydělá, budou to prodejci levných potravin. Velké nadnárodní řetězce to přežijí, ale menší podnikatelé a živnostníci často padnou.

A podle matky šesti dětí a manželky na to doplatí i mnohá manželství, protože když chlapi nebudou moct zajít do své oblíbené hospůdky, protože zkrachovala, budou sedět doma a budou pořádně otrávení, což pocítí jak manželky, tak děti. A dojde na rozvody.

„Přitom stačí tak jednoduchou věc, jako jsou stravenky, nechat být, jak jsou. Programátoři často říkají, že co funguje, to neměň. Mají pravdu. U každého nového updatu se rozčílím. Bojím se, že u dveří zavřené hospody se rozčílí mnohem víc lidí, než když vám spadne aktualizovaná aplikace,“ upozornila ekonomka, když se blížila k závěru.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Poprava“ Šarapatky? Aktér „spacákové revoluce“ se vyjádřil. A mnohé je jasnější

22:21 „Poprava“ Šarapatky? Aktér „spacákové revoluce“ se vyjádřil. A mnohé je jasnější

Sněmovní volební výbor bude příští úterý projednávat návrh Barbory Kořanové z hnutí ANO na odvolání …