„DVTV měla jako jedno z prvních českých médií v blízkosti katedrály Notre-Dame svého člověka, moderátorku Emmu Smetanu. Emma s veškerou svou znalostí francouzských reálií umocněnou léty strávenými v Paříži fundovaně reportovala o klíčové události posledních dní. Komentovala situaci, mluvila s francouzskými poslanci. Odvedla naprosto profesionální práci,“ píše úvodem Veselovský o své kolegyni.
A pak přišlo na řadu i selfie, jež si Smetana pořídila před hořící katedrálou: „Fotografie Emmy s katedrálou vznikla v rámci natáčení zpravodajského videa reportujícího o požáru. Na webu DVTV nebyla použita a její umístění na Instagram nebylo šťastné,“ uznává Veselovský.
Veselovský též připomíná: „Fotografie spustila záplavu memů (vtipů, pozn. red.), kdy byla Emmina tvář dávána do zcela jiných kontextů v jiných událostech. To považujeme za daň za to, že se nejen ona, ale i DVTV pohybují v online prostředí sociálních sítí. Je jasné, že toto prostředí chyby neodpouští, naopak je velice kreativně využívá a replikuje. A je také jasné, že za rozhodování v rámci produkce DVTV odpovídáme my čtyři v čele DVTV.“

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
Drtinová , Novotný , Smetana , Veselovský , Rozkošný , DVTV.cz , Notre-Dame , Ouředník , požár Notre-Dame
autor: rak
Veřejná doprava
Dobrý den, když tak myslíte na ekologii, proč v Praze není hromadná doprava pro všechny zdarma?
Další články z rubriky

7:38 Jak to těm lidem vysvětlit? Bartoš s Hrušínským spolu u mikrofonu
Podcast Ivana Bartoše FREESPEAK pohostil Jana Hrušínského. Probrali spolu Putina, Babiše a lidi, co …
- 22:25 „Doufám, že to budete taky sdílet.“ Otevřená rvačka o Fialu je tu
- 18:03 Zaplaťte miliony a můžete „bydlet“. Šokující vývoj v ČR
- 12:40 A do mě se může? Zlá připomínka v kauze Turek a Rychlíková
- 11:15 Hrušínský: Kdo nechce Uršulu, hlasoval pro rozvrat EU
- 8:00 Každou šestou výplatu dáte NATO. Brutální čísla ze Slovinska