Víme, co po covidu, ohlásila socdem

29.03.2021 14:33

Sociální demokraté představili svoji komunikační kampaň s názvem „Víme, co po covidu“. Více informací poté sdělil předseda ČSSD Jan Hamáček a místopředsedové Roman Onderka, Tomáš Petříček, Michal Šmarda a Ondřej Veselý. „Není možné, aby receptem na rekonstrukci země byly škrty,“ uvedl předseda socdem.

Víme, co po covidu, ohlásila socdem
Foto: repro Facebook, BR
Popisek: Sociální demokraté představují novou komunikační kampaň

„Jsme jedinou politickou stranou, která má připraveny otázky i odpovědi na otázky, co bude po pandemii,“ zahájil konferenci Hamáček. 
 
„Pokud virus porazíme, tak naše země ponese obrovské náklady, které jsou s virem spojené. Podzimní volby, které nás čekají, budou hodně spojené s tím, jakou cestu Česká republika zvolí,“ dodal. 
 
 
S tím, abychom byli úspěšní, musí platit pravidla. „Není možné, aby náklady, které jsou s tím spojené, nesla jenom část obyvatel. Tím myslím, zaměstnance, není možné, aby všechno zaplatili zaměstnanci. Je potřeba solidarita a sdílení nákladů. Není možné, aby receptem na rekonstrukci země byly škrty a případně nějaké masová privatizace,“ uvedl předseda ČSSD. 
 
Podle sociálních demokratů není nyní čas na experimenty. „Určitě se objeví celá řada mesiášů, celá řada těch, kteří prodávají teplou vodou a celá řada těch, kteří nabízejí jednoduchá řešení. Já chci jasně říci, že jednoduchá řešení nefungují a historie nás učí, že každý politický mesiáš v krizové situaci selhal,“ dodal Hamáček. 
 
 
Jedním z klíčových témat bude otázka zaměstnanosti. „Česká republika je na tom z hlediska míry nezaměstnanosti velmi dobře,“ uvedl Hamáček, kde opět vyzdvihl program Antivirus, který zachránil několik tisíc pracovních míst. „České zaměstnance nenecháme padnout a máme na to recept,“ ujistil občany Hamáček. 
 

Anketa

V případě, že byste mohli volit předsedu ČSSD, byste dali hlas

hlasovalo: 7304 lidí
Zástupci ČSSD dále uvedli, že nepřipustí privatizaci nemocnic a potvrdili záměry upravit zákoník práce, jako je například pět týdnů dovolené, zkrácení pracovní doby či zvýšení minimální mzdy na polovinu průměrné mzdy v zemi.
 
„Není možné, aby náklady na pandemii nesli pouze ti nejslabší, nejchudší a ti nejpracovitější. Na obnově země se musí podílet i zahraniční korporace. Stát musí zarazit nejrůznější absurdní poplatky a nákupy předraženého zboží,“ uvedl první místopředseda ČSSD Roman Onderka.
 
S jeho slovy souhlasil i ministr zahraničí Tomáš Petříček. „Velké nadnárodní korporace musí přestat odvádět své zisky do zahraničí. Chceme, aby tyto firmy byly součástí řešení, aby nehledaly cestu, že své zisky odvedou do daňových rájů,“ uvedl Petříček.
 
Michal Šmarda hovořil o zdravotnictví a razantně odmítl privatizaci nemocnic. „Sociální demokracie jasně říká, že tento trend odmítá,“ dodal.
 
Současná krize ukázala podle předsedy ČSSD Jana Hamáčka ještě jednu věc. „A to, že mnohem větší zátěž nesly žen. A my prostě nemůžeme akceptovat, že za stejnou práci berou méně ženy než muži. To je jasná diskriminace a my budeme dělat všechno pro to, abychom zrovnoprávnili postavení obou pohlaví v české společnosti,“ uzavřel Hamáček.
 
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Věslav Michalik (STAN), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: Barbora Richterová

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mladá maminka se málem nedostala na JIP lůžko. Lékař udeřil na odmítače očkování. Toto následovalo

22:22 Mladá maminka se málem nedostala na JIP lůžko. Lékař udeřil na odmítače očkování. Toto následovalo

Silné reakce na sociálních sítích budí příspěvek jednoho z neurointenzivistů směrem k neočkovaným. Z…