Víme, co po covidu, ohlásila socdem

29.03.2021 14:33

Sociální demokraté představili svoji komunikační kampaň s názvem „Víme, co po covidu“. Více informací poté sdělil předseda ČSSD Jan Hamáček a místopředsedové Roman Onderka, Tomáš Petříček, Michal Šmarda a Ondřej Veselý. „Není možné, aby receptem na rekonstrukci země byly škrty,“ uvedl předseda socdem.

Víme, co po covidu, ohlásila socdem
Foto: repro Facebook, BR
Popisek: Sociální demokraté představují novou komunikační kampaň

„Jsme jedinou politickou stranou, která má připraveny otázky i odpovědi na otázky, co bude po pandemii,“ zahájil konferenci Hamáček. 
 
„Pokud virus porazíme, tak naše země ponese obrovské náklady, které jsou s virem spojené. Podzimní volby, které nás čekají, budou hodně spojené s tím, jakou cestu Česká republika zvolí,“ dodal. 
 
 
S tím, abychom byli úspěšní, musí platit pravidla. „Není možné, aby náklady, které jsou s tím spojené, nesla jenom část obyvatel. Tím myslím, zaměstnance, není možné, aby všechno zaplatili zaměstnanci. Je potřeba solidarita a sdílení nákladů. Není možné, aby receptem na rekonstrukci země byly škrty a případně nějaké masová privatizace,“ uvedl předseda ČSSD. 
 
Podle sociálních demokratů není nyní čas na experimenty. „Určitě se objeví celá řada mesiášů, celá řada těch, kteří prodávají teplou vodou a celá řada těch, kteří nabízejí jednoduchá řešení. Já chci jasně říci, že jednoduchá řešení nefungují a historie nás učí, že každý politický mesiáš v krizové situaci selhal,“ dodal Hamáček. 
 
 
Jedním z klíčových témat bude otázka zaměstnanosti. „Česká republika je na tom z hlediska míry nezaměstnanosti velmi dobře,“ uvedl Hamáček, kde opět vyzdvihl program Antivirus, který zachránil několik tisíc pracovních míst. „České zaměstnance nenecháme padnout a máme na to recept,“ ujistil občany Hamáček. 
 

Anketa

V případě, že byste mohli volit předsedu ČSSD, byste dali hlas

hlasovalo: 7334 lidí
Zástupci ČSSD dále uvedli, že nepřipustí privatizaci nemocnic a potvrdili záměry upravit zákoník práce, jako je například pět týdnů dovolené, zkrácení pracovní doby či zvýšení minimální mzdy na polovinu průměrné mzdy v zemi.
 
„Není možné, aby náklady na pandemii nesli pouze ti nejslabší, nejchudší a ti nejpracovitější. Na obnově země se musí podílet i zahraniční korporace. Stát musí zarazit nejrůznější absurdní poplatky a nákupy předraženého zboží,“ uvedl první místopředseda ČSSD Roman Onderka.
 
S jeho slovy souhlasil i ministr zahraničí Tomáš Petříček. „Velké nadnárodní korporace musí přestat odvádět své zisky do zahraničí. Chceme, aby tyto firmy byly součástí řešení, aby nehledaly cestu, že své zisky odvedou do daňových rájů,“ uvedl Petříček.
 
Michal Šmarda hovořil o zdravotnictví a razantně odmítl privatizaci nemocnic. „Sociální demokracie jasně říká, že tento trend odmítá,“ dodal.
 
Současná krize ukázala podle předsedy ČSSD Jana Hamáčka ještě jednu věc. „A to, že mnohem větší zátěž nesly žen. A my prostě nemůžeme akceptovat, že za stejnou práci berou méně ženy než muži. To je jasná diskriminace a my budeme dělat všechno pro to, abychom zrovnoprávnili postavení obou pohlaví v české společnosti,“ uzavřel Hamáček.
 
 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: Barbora Richterová

Ing. Tomáš Czernin byl položen dotaz

Válka na Ukrajině

Pane senátore, opravdu věříte tomu, že má Ukrajina šanci Rusko porazit, a že ji USA a ostatní budou podporovat do nekonečna? Nechápejte mě špatně, přeji si, aby Ukrajina Rusko porazila, ale myslím, že je to dost nereálná vize. A co mě ještě na vašem komentáři zarazilo je, že v něm vůbec nepíšete o m...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zneužitý atentát? Žantovský sekl „odborníka“. Trefil se mu do vzdělání

4:44 Zneužitý atentát? Žantovský sekl „odborníka“. Trefil se mu do vzdělání

TÝDEN V MÉDIÍCH Smutný je pohled na média, která se uchylují k výkřikům, že šiřitelé ruské propagand…