Vít Bárta: Šel jsem na poštu a...

12.06.2012 19:16

Vít Bárta, který byl v dubnu odsouzen k podmínečnému trestu za podplácení, reaguje na informaci, že by si soudní rozsudek stále nepřebral. Na svém facebookovém profilu tvrdí, že má dopis již dávno u sebe. Na poštu prý chodil pravidelně, ale rozsudek tam nebyl, píše Bárta.

Vít Bárta: Šel jsem na poštu a...
Foto: Vladimír Škarda
Popisek: Soudní řízení s Vítem Bártou

Vít Bárta se na svém oficiálním facebookém profilu proti informaci z médií dopoledne ohradil. Údajně má rozsudek již dávno u sebe s tím, a že na poštu minulý týden chodil opakovaně. Dopis tam ale nebyl.

"Vynecháme-li drobnost, že rozsudek mám již dávno u sebe od svého právního zástupce, a že na poštu jsem minulý týden chodil opakovaně, s tím, že tam rozsudek nebyl, nemohu než se pousmát," píše na svém profilu.

„Po poradě mého právního zástupce se soudem bylo vše napraveno a rozsudek jsem z pošty vyzvedl. Rozhodně nebylo mým cílem vytvářet jakékoliv obstrukce, protože tyto obstrukce by nic neřešily. Naopak v odvolacím řízení chci prokázat svou nevinu!“ dodává.

K podmínečnému trestu za podplácení odsouzený Vít Bárta se proti rozsudku vydaném Obvodním soudem pro Prahu 5 odvolal.

Ostatní účastníci řízení už svá odvolání podali, podrobnosti nechtějí komentovat. "Text mého odvolání coby poškozené jsme zaslali soudu již téměř před měsícem. Nikomu jinému není určeno, a proto ho ani nebudu poskytovat," uvedla pro deník Právo poslankyně Kristýna Kočí.

Poslanec Jaroslav Škárka, odsouzený ke třem letům vězení, alespoň přiblížil obsah svého odvolání. "Jsou tam dva zásadní body. Jednak zákaz výkonu mandátu poslance, který je podle našeho názoru naprosto protiústavní. A rozsudek je protiústavní i v tom, že se týká jiného trestného činu, než pro který jsem byl vydán Sněmovnou ke stíhání," prozradil Škárka.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jno

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Agitace na gymnáziu? Šojdrová veze náctiletým vzácného hosta z Bruselu

17:59 Agitace na gymnáziu? Šojdrová veze náctiletým vzácného hosta z Bruselu

VÍME PRVNÍ Redakce ParlamentníchListů.cz obdržela zajímavou informaci. Na elitním katolickém Arcibis…