Vítačská propaganda, další bruselská agitka! Babišův šéfredaktor se rozčílil na tímto VIDEEM

13.05.2016 11:51

Majitel Agrofertu, MF Dnes či Lidových novin Andrej Babiš (ANO) nejednou dokázal, že s prezidentem Zemanem sdílí pohled na uprchlickou krizi. Prezident považuje většinu uprchlíků za ekonomické migranty, kteří se neštítí používat jako štít na cestě do Evropy i své děti. Teď se k nim přidal i šéfredaktor Lidových novin Istvan Léko, který zkritizoval „další bruselskou agitku ve prospěch uprchlíků“.

Vítačská propaganda, další bruselská agitka! Babišův šéfredaktor se rozčílil na tímto VIDEEM
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Uprchlíci ze Sýrie v táboře Domiz. Snamdin Nurihasan a Henadi Shibli

„Šestiminutové taneční představení švédských umělců s názvem The Grey People nebylo ničím jiným než šoubyznysovou verzí všudypřítomné bruselské agitky, která se proslavila heslem ‚Refugees welcome‘. Chtělo divákům sdělit, že tito šedí lidé, tedy uprchlíci, mají místo v evropské civilizaci. Jestli pořadatelé zařadili tohle v semifinále, jsem zvědavý, jaké politické poselství nám nachystali do zítřejšího finále. Jelikož do letošní soutěže Turecko nevyslalo svého zástupce a organizátoři po vzoru olympiády v Riu nepostavili ani migranta zpěváka bez státní příslušnosti, bude těžké tipovat, kdo vyhraje,“ píše Léko.

V této souvislosti připomíná také prohlášení generálního tajemníka OSN Pan Ki-muna, který apeloval na evropské státy, aby se solidárně podílely na řešení uprchlické krize. Běženci podle něj představují šanci pro státy, které je přijmou, i pro jejich domovské vlasti, protože mohou posílat domů část svých výdělků a zlepšit tak život své rodiny. Šéfredaktor deníku se ale ptá, proč uprchlíky nepřijímá např. domovina generálního tajemníka OSN Jižní Korea. Je to přece bohatá země, která by mohla běžencům v mnohém pomoci. „Že by Jihokorejci byli xenofobní?“ ptá se Léko.

Do kontrastu proti Pan Ki-munovi postavil Léko maďarského premiéra Viktora Orbána, který poukázal na fakt, že členský stát EU Maďarsko dostává na dotacích v přepočtu na hlavu 4 tisíce eur na sedm let. Bruselští úředníci ovšem současně navrhují platbu 250 tisíc eur za jednoho odmítnutého uprchlíka. Ten nepoměr ceny vlastního občana a běžence je do očí bijící. Oněch 250 tisíc eur Maďar mnohdy nevydělá za celý život a bruselští politici podle Orbána sedí ve „slonovinové věži“ a neznají realitu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Do kterrré prrrdele jsme to přijeli, ráčkoval prý Havel. Senátor chce na krušném severu slavit třicet let od jeho první návštěvy, lidé se nad tím nápadem vyřádili

20:02 Do kterrré prrrdele jsme to přijeli, ráčkoval prý Havel. Senátor chce na krušném severu slavit třicet let od jeho první návštěvy, lidé se nad tím nápadem vyřádili

Senátor Přemysl Rabas pozval veřejnost na akci, která chce připomenout první návštěvu československé…