Vláda dnes projedná nové sankce EU proti Rusku

03.09.2014 6:05

Vláda dnes projedná návrh na rozšíření sankcí Evropské unie vůči Rusku. Premiér Bohuslav Sobotka už v úterý řekl, že Česko bude mít k návrhu připomínky. Jednání se kromě ministrů zúčastní také čeští velvyslanci v Moskvě a Kyjevě a ředitelé Úřadu pro zahraniční styky a informace a Vojenského obranného zpravodajství. Kabinet by měl rozhodnout především o mandátu pro další vyjednávání sankcí v Bruselu.

Vláda dnes projedná nové sankce EU proti Rusku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Večerní jednání vlády
reklama

Evropská komise podle dokumentu, který má ČTK k dispozici, počítá s prohloubením sektorových sankcí, které už byly spuštěny. Dotknout by se měly třeba přístupu na kapitálové trhy, kdy by ruské společnosti, a to především ty státní, mohly mít omezenější přístup k zajištění financování. Rozšířit by se měl také seznam lidí, kterým bude zmrazen majetek a zakázán vstup do EU. Dojít by mohlo k rozšíření zákazu exportu takzvaného zboží dvojího užití, tedy takového, které může nalézt využití v civilním i zbrojním sektoru.

Vláda bude řešit i lázeňské pobyty

Vláda bude mít na programu také novelu zákona o veřejném zdravotním pojištění, která umožní prodloužení pobytu v lázních pro některé pacienty ze současných tří na čtyři týdny. Ministři se budou zabývat rovněž novelou zákona o významné tržní síle, která má chránit dodavatele zemědělských a potravinářských produktů před nekalými praktikami obchodních řetězců. Projednají též normy, které by měly ulehčit prodej nebo pronájem starších domů a omezit podporu pro některé nezaměstnané. Rozhodnout mají i o armádních zakázkách za stovky milionů korun. Týkají se nákupu letištních radarů a oprav vládních airbusů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: dkr, čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mlátí řidiče, zapalují auta. Všechno jinak. Čech z Izraele: Co vám neukazují

19:57 Mlátí řidiče, zapalují auta. Všechno jinak. Čech z Izraele: Co vám neukazují

Zápalné bomby a rakety. Hoří auta i synagogy, počet mrtvých roste. Jako každodenní realitu, kterou m…