Vláda kurzarbeitem pomůže velkým firmám, bude se jich bát, míní Skopeček

17.06.2015 22:42

Poslanci Ivan Pilný (ANO) a Jan Skopeček (ODS) se shodli na tom, že současná podoba kurzarbeitu, která prošla sněmovnou, není dobrá, a to jde přitom o zákonodárce z opačných táborů, koaličního a opozičního. Podle Pilného chybějí nějaká pravidla, podle nichž se bude pomoc rozdělovat. Skopeček rovnou řekl, že vláda bude přednostně pomáhat velkým firmám.

Vláda kurzarbeitem pomůže velkým firmám, bude se jich bát, míní Skopeček
Foto: Archiv JS
Popisek: Jan Skopeček
reklama

„Já nejsem velkým příznivcem kurzarbeitu, ale v dobách krize může být prospěšný, ale tento zákon nebyl dostatečně dobře projednán,“ posteskl si Pilný. Skopeček byl mnohem ostřejší. Nelíbí se mu, že vláda svým rozhodováním pokřiví trh, neboť bude shůry rozhodovat, komu pomůže a komu ne. „Pravděpodobně budou úspěšnější velké korporace, které mají velkou mediální moc a vláda se s nimi nebude chtít dostat do křížku,“ konstatoval Skopeček.

S tím však Pilný nesouhlasil, podle něho vlastně neexistují kritéria, podle kterých by se pomoc rozdělovala, takže to takto nelze říci předem. Skopeček si ale trval na svém. Opatření označil za nesystémové. Firmám by více pomohlo, kdyby v krizi dosáhly na nějaké daňové slevy. Pilný ale prohlašoval, že je to prakticky jedno – pomoc skrze kurzarbeit nebo daňové úlevy by tak jako tak znamenala zásah do státního rozpočtu, a to je třeba vždy pečlivě zhodnotit.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Češi, spojenci Hitlera. Zloději a lokajové. Rusové přitvrdili a zaskočili

6:03 Češi, spojenci Hitlera. Zloději a lokajové. Rusové přitvrdili a zaskočili

Česko nikdy nebylo zemí Rusku přátelskou. Tak začíná video nacionalistických ruských youtuberů sdruž…