Vláda už neexistuje, poznamenal Jindřich Šídlo

5. 9. 2012 21:53

Komentátor Jindřich Šídlo, ministr financí Miroslav Kalousek a vicepremiérka Karolína Peake se shodli v České televizi na tom, že rebelie v ODS ohledně zvyšování DPH není o principech, ale o snaze oslabit premiéra Petra Nečase.

Vláda už neexistuje, poznamenal Jindřich Šídlo
Foto: Repro Foto: ČT24
Popisek: Ministr financí Miroslav Kalousek v pořadu ČT Otázky Václava Moravce
reklama

Kalousek nejprve poradil moderátorovi Danielu Takáčovi, jak rozhovor řídit. „Stále tam sedí pan redaktor Šídlo, který vůbec nepromluvil,“ upozornil. „Nebojte, na něj taky dojde,“ odvětil Takáč.

Vláda už neexistuje

Peake uvedla, že její strana jednoznačně drží dohodu o církevních restitucích, je ale podle ní jasné, že o takovém zásadním výdaji je možné hlasovat až poté, co bude rozpočet konsolidován daňovým balíčkem. „Jedná se o maximální možný kompromis dohody s církvemi,“ dodal Kalousek.

Podle ministra financí by měly být dohody dodržovány, i když se jedná o kompromisy. „A to bez ohledu na to, co napíše nějaký komentátor nebo co řekne pan prezident,“ myslí si Kalousek. „Nehraje se o předlohy zákonů, hraje se o hlavu Petra Nečase,“ dodal ministr s tím, že Nečasovi drží palce.

„Já udělám panu Kalouskovi radost a budu s ním souhlasit. Můžeme si myslet, že jde o principy, ale jména některých lidí nám to rozhodně nepotvrdí. Jednoznačně jde o vliv Petra Nečase,“ komentuje Šídlo. „Tato vláda už neexistuje,“ prohlásil komentátor v narážce na fakt, že koalice není schopna protlačit klíčové zákony sněmovní většinou.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: joh
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kolaborant a zrádce Kolář. Vy té „spodině“ nesaháte ani po kotníky, vzkázal starostovi poslanec

8:15 Kolaborant a zrádce Kolář. Vy té „spodině“ nesaháte ani po kotníky, vzkázal starostovi poslanec

„Kolaborant, co si nechával platit z veřejných peněz propagační články do Playboye,“ neudržel se pře…