Vláda žene Romy do bídy, naznačil Falbr z ČSSD

26. 1. 2012 9:35

Bývalý odborářský předák a současný europoslanec Richard Falbr (ČSSD) obvinil kabinet Petra Nečase (ODS), že přehlíží romskou otázku. Místo toho, aby řešila zjevné sociální problémy v této komunitě, jen přichází s dalšími a dalšími škrty a tím prohlubuje tíživou situaci nejen Romů, ale všech občanů republiky. Falbr však kritice podrobuje i demotivující systém sociálních dávek.

Vláda žene Romy do bídy, naznačil Falbr z ČSSD
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bývalý europoslanec Richard Falbr (ČSSD), šéf tripartity v Ústeckém kraji.

Europoslanec Richard Falbr (ČSSD) podpořil setkání probíhající pod hlavičkou projektu ROMED, které probíhá v Praze ve dnech 25. až 27. ledna 2012, kterého se účastní už 16 různých států. Evropský výcvikový program pro mediátory je spravován Radou Evropy ve spolupráci s Evropskou komisí.

Obdivuji vás všechny

V zásadě jde o setkání osobností, které by mohly působit jako prostředníci mezi Romy na straně jedné a vládou, či ostatními obyvateli na straně druhé. Falbr ocenil práci těchto moderátorů a vládu nařkl, že před romskou problematikou zavírá oči.

Celý článek Richarda Falbra ZDE

„Velmi podporuji a obdivuji vás všechny, kteří se mediaci věnujete, a vím jak je to zvlášť v dnešní době v ČR složité. Jde o široký problém, před kterým česká vláda zavírá oči. Vzdělání, zaměstnanost, prevence vzniku ghett, zvyšování finanční gramotnosti, to je jen zlomek toho, čím by se měla vláda zabývat. Místo toho jsme se dočkali razantních škrtů a tím pádem i růstu sociálních nepokojů, o ultrapravici nemluvě,“ říká europoslanec.

Sledujeme téma Romové

Podle Falbra je třeba řešit zneužívání sociálních dávek, problém lichvy a další věci, které podle jeho názoru vláda zkrátka neřeší.

Školení mediátoři s kritikou Richarda Falbra souhlasí. „Vůbec nevíme o krocích, které vláda chystá. Navíc zcela bagatelizuje Radu vlády pro lidská práva, která se má romské otázce věnovat. Místo toho je její fungování ochromeno,“ vysvětluje Kumar Vishwanathan, účastník projektu. „Všechny dotace se krátí a romští asistenti jsou propouštěni a nahrazováni úředníky bez jakéhokoliv vztahu ke komunitě.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Velké dusno kolem Petra Pavla: Novinář vypustil na veřejnost, co prý dělal za komunistů. A generál bouchl do stolu

16:40 Velké dusno kolem Petra Pavla: Novinář vypustil na veřejnost, co prý dělal za komunistů. A generál bouchl do stolu

Server Echo24.cz si posvítil na komunistickou minulost generála Petra Pavla. Ukazuje se prý, že Pave…