Vladimír Dlouhý a jeho lidé založili fond pro uprchlíky

29.10.2015 9:56

Hospodářská komora ve snaze zapojit legální azylanty do pracovního procesu vytvořila Rekvalifikační a vzdělávací fond, z něhož budou financovány jejich rekvalifikace. Informoval o tom prezident komory Vladimír Dlouhý.

Vladimír Dlouhý a jeho lidé založili fond pro uprchlíky
Foto: archiv
Popisek: Vladimír Dlouhý, prezident Hospodářské komory ČR

Hospodářská komora České republiky také navázala spolupráci se Sdružením pro integraci a migraci (SIMI), se kterým se v těchto dnech připravuje podpis memoranda o spolupráci. „Obsahem naší kooperace by mělo být zejména nastavení podmínek pro pobyt a zaměstnávání cizinců v České republice, jimž byl udělen azyl a v ČR tak pobývají legálně,“ uvedl Dlouhý s tím, že členové komory jsou přesvědčeni, že jedině integrace prostřednictvím práce, přijetí místních sociálních zvyků a zapojení se do běžného života je nejlepším způsobem, jak se mohou migranti řádně začlenit do naší společnosti.

Celý text je ZDE.

V této souvislosti je na webové stránce Hospodářské komory anketa, v níž mohou podnikatelé vyjádřit jejich názor na zapojení legálních azylantů do pracovního procesu v jejich společnosti. „Pomůžete nám tak definovat pravidla pro rekvalifikace, požadavky na profesní kvalifikaci a vzdělávání dle Vašich konkrétních potřeb a požadavků,“ vysvětlil Dlouhý důvod, proč anketa vznikla.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Tohle si přečtěte! Premiér ho nemůže ani cejtit, bude zase vyvádět a bude opět na*ranej..." Kalousek se před pár dny vyjádřil na adresu Babiše a my získali nečekané svědectví

18:04 „Tohle si přečtěte! Premiér ho nemůže ani cejtit, bude zase vyvádět a bude opět na*ranej..." Kalousek se před pár dny vyjádřil na adresu Babiše a my získali nečekané svědectví

Vše začalo zhruba před čtyřmi lety, kdy se oba výrazní politici vsadili o astronomických deset milio…