Vladimír Dlouhý a jeho lidé založili fond pro uprchlíky

29. 10. 2015 9:56

Hospodářská komora ve snaze zapojit legální azylanty do pracovního procesu vytvořila Rekvalifikační a vzdělávací fond, z něhož budou financovány jejich rekvalifikace. Informoval o tom prezident komory Vladimír Dlouhý.

Vladimír Dlouhý a jeho lidé založili fond pro uprchlíky
Foto: archiv
Popisek: Vladimír Dlouhý, prezident Hospodářské komory ČR

Hospodářská komora České republiky také navázala spolupráci se Sdružením pro integraci a migraci (SIMI), se kterým se v těchto dnech připravuje podpis memoranda o spolupráci. „Obsahem naší kooperace by mělo být zejména nastavení podmínek pro pobyt a zaměstnávání cizinců v České republice, jimž byl udělen azyl a v ČR tak pobývají legálně,“ uvedl Dlouhý s tím, že členové komory jsou přesvědčeni, že jedině integrace prostřednictvím práce, přijetí místních sociálních zvyků a zapojení se do běžného života je nejlepším způsobem, jak se mohou migranti řádně začlenit do naší společnosti.

Celý text je ZDE.

V této souvislosti je na webové stránce Hospodářské komory anketa, v níž mohou podnikatelé vyjádřit jejich názor na zapojení legálních azylantů do pracovního procesu v jejich společnosti. „Pomůžete nám tak definovat pravidla pro rekvalifikace, požadavky na profesní kvalifikaci a vzdělávání dle Vašich konkrétních potřeb a požadavků,“ vysvětlil Dlouhý důvod, proč anketa vznikla.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

EXKLUZIVNĚ Tlak Američanů na nákup vrtulníků je extrémní. Máme dokumenty, známe firmy, jména českých vojáků. Víme, jak probíhá tvrdý lobbing USA na našem území

16:06 EXKLUZIVNĚ Tlak Američanů na nákup vrtulníků je extrémní. Máme dokumenty, známe firmy, jména českých vojáků. Víme, jak probíhá tvrdý lobbing USA na našem území

Nákup víceúčelových vrtulníků pro armádu by mohl být v ideálním případě zadán v létě. Po jednání sně…