Vladimir Putin v noci vydal tvrdé prohlášení. Přečtěte si ho celé

21.07.2014 10:26

Nikdo nemá právo zneužít letecké tragédie nad Doněckem k dosažení ryze sobeckých politických cílů. Podobné události by neměly lidi rozdělovat, ale naopak je sjednocovat. Rusko udělá vše, co je v jeho silách, aby konflikt na Ukrajině přešel do fáze vyjednávací u jednacího stolu mírovými a diplomatickými způsoby. To vše uvedl ruský prezident Vladimir Putin ve svém nočním prohlášení.

Vladimir Putin v noci vydal tvrdé prohlášení. Přečtěte si ho celé
Foto: kremlin.ru
Popisek: Vladimir Putin

„V souvislosti s hroznými tragickými událostmi, k nimž došlo v nebi nad Doněckem, bych chtěl ještě jednou říci, jak se my v Rusku stavíme k událostem, jež se dnes dějí na Ukrajině. Mnohokrát jsme vyzývali všechny válčící strany neodkladně zastavit krveprolití a usednout k jednacímu stolu. Je možno s jistotou říci, že kdyby nebyly dne 28. června na Ukrajině obnoveny bojové operace, k této tragédii by pravděpodobně nedošlo," uvádí prezident Vladimir Putin své prohlášení vydané v nočních hodinách.

Celé prohlášení prezidenta Putina k dispozici ZDE.

Nikdo nemá právo zneužít této tragédie k dosažení sobeckých politických cílů, pokračoval prezident. Podobné události by podle něj měly lidi sjednocovat. Pro všechny lidi, kteří zodpovídají za situaci v regionu, je zapotřebí zvýšit svou odpovědnost jak před vlastním národem, tak i před národy, jejichž zástupci se stali oběťmi této katastrofy.

Reakce českých aktivistů: Podívejte se na reportáž ParlamentníchListů.cz z protestu před ruskou ambasádou v Praze

Reakce českého komentariátu: Jsme líné, vypasené a bezbranné ovce, Putinova kořist. Bojujeme o život. Buď my, nebo ti vrazi

Rusko je podle Putina připraveno udělat vše, co je v jeho silách

„Je nutno udělat vše proto, aby byla zajištěna bezpečná práce mezinárodních expertů na místě tragédie. Dnes tam již pracují představitelé Donbasu, Doněcku, ukrajinského ministerstva pro mimořádné situace a odborníci z Malajsie. Ale to je nedostatečné. Je nezbytné, aby na místě katastrofy působila plnocenná skupina expertů pod záštitou ICAO, odpovídající mezinárodní komise," tvrdí prezident.

Podle ruské hlavy státu je nutné udělat vše pro zajištění jejího absolutního bezpečí a zajistit humanitární koridory, které jsou k její práci potřebné.

Sám je prý připraven spolupracovat. „Ze své strany udělá Rusko vše, co je v našich silách, aby konflikt na východě Ukrajiny přešel ze současné válečné fáze do fáze vyjednávání u jednacího stolu mírovými a pouze diplomatickými způsoby," uzavírá Vladimir Putin.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: adr

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Velká akce ČSSD. Když pustili Maláčovou na pódium, začalo to lítat. Schillerové muselo zvonit v uších

20:48 Velká akce ČSSD. Když pustili Maláčovou na pódium, začalo to lítat. Schillerové muselo zvonit v uších

Optimismus a očekávání dobrých volebních výsledků – v takovém duchu se nesla atmosféra startu horké …