Vnučka Nikity Sergejeviče Chruščova vynadala obyčejným Rusům: Myslíte, že car má vždy pravdu. Nenávist k cizincům nosíte v sobě

12.03.2015 14:02 | Zprávy
autor: pro

Vnučka bývalého sovětského vůdce Nina Chruščovová na webu agentur Reuters objasňuje, proč se prezident Putin nemusí obávat masových protestů. Rusové v sobě prý mají zakořeněnou nekritickou úctu ke svým vůdcům. 

Vnučka Nikity Sergejeviče Chruščova vynadala obyčejným Rusům: Myslíte, že car má vždy pravdu. Nenávist k cizincům nosíte v sobě
Foto: kremlin.ru
Popisek: Vladimir Putin

Podle Chruščovové se i dnes řídí Rusové starým příslovím, které říká, že car má vždy pravdu. „Ať už šlo o cara, sovětského komisaře nebo nyní o prezidenta Vladimira Putina, Rusové vždy považovali a považují své vůdce za neomylné. V rozporu s logikou jsou navíc Rusové ochotni vydržet rozmary těch největších despotů, protože se obávají, že může přijít ještě něco horšího,“ vysvětluje profesorka z univerzity v New Yorku. Rusové dle jejího názoru požadují vládu silné ruky a v případě potřeby jsou vždy ochotni se za svého vůdce postavit. Ať už je jakýkoli. „To ostatně vidíme v současnosti i na vysoké podpoře Putina,“ dodává Chruščovová.

Demonstrace desítek tisíc Moskvanů po zavraždění Němcova proto sama nepřeceňuje a zmiňuje průzkumy veřejného mínění realizované jen několik dní před jeho smrtí. „Vyplynulo z nich, že pouze 15 % populace sympatizuje s opozicí, zatímco 68 % se v této otázce vyjádřilo negativně. Přes polovina dotazovaných navíc odpověděla, že Rusko se dle jejich názoru pod Putinovým vedením vydalo správným směrem. Pouhých 12 % Rusů se domnívá, že by měli protestovat proti Putinovi na demonstracích. Zbytek považuje za nejdůležitější, že se jejich prezident dokáže postavit Západu. Věří totiž, že Spojené státy a NATO chtějí vidět Rusko na kolenou,“ informuje vnučka bývalého sovětského vůdce.

celý text v angličtině máte k dispozici ZDE

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

20:15 „Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

Knihovna Václava Havla čelí v poslední době obrovské krizi, která může vyvrcholit až zavřením instit…