Vondra: Někdy je toho divadla a smradu okolo příliš

20.05.2011 19:41

Ministr obrany Alexandr Vondra považuje některé mediální kauzy za dohnané do extrému. Co konkrétně ale za „divadlo“ považuje, to v Pressklubu na rádiu Frekvence 1 neřekl.

Vondra: Někdy je toho divadla a smradu okolo příliš
„Doba je skoro jako vymknutá z kloubů," okomentoval Alexandr Vondra současnou politickou situaci. Podle něj jde často jen o přestřelky a utloukání kauzami. Sám je součástí aféry ProMoPro, kdy Česká republika utratí za evropské předsednictví několikanásobně více, než bylo původně domluveno. Někteří tvrdí, že je za to zodpovědný tehdejší vicepremiér, právě Alexandr Vondra.

Sledujeme téma Kauza Vondra

Ten ale stále odmítá, že by byl za kauzu on zodpovědný. „Počkejme na závěry vyšetřování," shrnul i v Pressklubu svoji výpověď, která se nijak nelišila od toho, co řekl již dříve. Sice ještě není vše vyjasněno, on prý ale už nemá, co více říct.

Ačkoliv je sám součástí jedné kauzy, dál kritizuje současný politický život. „Někdy je toho divadla a smradu okolo příliš," hodnotí ho. Jako velký problém vidí korupci, proti níž se podle něj snaží ODS bojovat. Sám po podobných skandálech pátrá po ministerstvu obrany. Jmenovat něco konkrétního je ale pro Vondru už problém, protože podle svých slov „není vyšetřovatelem".

Kauza Pandur ještě není tak hrozná

Ke kauze Pandury dokonce říká, že to není ještě nic tak hrozné, neboť se soutěže účastnily tři firmy. Tehdy si za zprostředkování kontraktu údajně řekl Marek Dalík o půlmiliardový úplatek.

Dalík je někdejším tajemníkem expremiéra Mirka Topolánka. Přesto podle Vondry stojí ODS na pevných základech. „Jsme strana, která umí v základních věcech držet spolu. Bez těchto lidí by Česká republika neměla dle mého soudu šanci přežít," zhodnotil působení své strany v Česku. Jasně také sdělil, že plně stojí za Petrem Nečasem a bude ho podporovat.

Sledujeme téma Nahrávka VV

Zřejmě tak za ním bude stát i v kauze nahrávek Věcí veřejných. Podle Vondry se vždy děla politika v zákulisí, protože by se jinak nedošlo ke kompromisu. „V zákulisí se ale zase nesmí dít něco, co by politickou scénu kompromitovalo," podotkl k nahrávce.

Jakmile ale měl konkretizovat, zdali byl Petr Tluchoř odvolán z postu předsedy poslaneckého klubu ODS kvůli svým vazbám na Kristýnu Kočí z VV, řekl, že vše proběhlo demokraticky. A tak nepotvrdil, ale ani nevyvrátil, že by za Tluchořovým odvoláním mohl být jakýsi trest.

Čtěte více:

Vondra si může oddychnout. Jeho Bílou knihu vláda schválila

Kauza Vondra natvrdo: Prohlédněte si trestní oznámení

Vondra je výborný ministr, říká poslankyně, která ho má nahradit

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Liberál byl Havel, vy ne! Saša Vondra pošimral „kavárnu“. A Piráty nepotěší. Ani Gretu

15:22 Liberál byl Havel, vy ne! Saša Vondra pošimral „kavárnu“. A Piráty nepotěší. Ani Gretu

Europoslanec Alexandr Vondra (ODS) se obul do Zelených i do dnešních liberálů. Prý ve skutečnosti žá…