Vondra: OSN šikanuje Izrael. Podpořme ho

15.09.2021 8:37

OSN šikanuje Izrael. Musíme to zastavit. Alexandr Vondra (ODS) bouchl do stolu.

Vondra: OSN šikanuje Izrael. Podpořme ho
Foto: Hans Štembera
Popisek: Alexandr Vondra

Anketa

Jste pro povinné očkování seniorů proti covidu-19?

26%
71%
hlasovalo: 42142 lidí

Československo a posléze Česká republika udržovala s Izraelem výborné vztahy už v době, kdy měli zástupci českého státu a židovského státu myšlenku zrodu těchto státních útvarů jen ve svých myslích.

Zakladatel Československa T. G. Masaryk se nijak netajil tím, že je ochoten bránit Židy, děje-li se jim příkoří, již v dobách Rakouska-Uherska. Dá se tak říci, že základy dobrých česko-izraelských vztahů byly položeny ještě v době, kdy ani Československo, ani Izrael neexistovaly. V době, kdy se Masaryk postavil na stranu Leopolda Hilsnera, jenž byl obviněn z rituální vraždy Anežky Hrůzové. Psal se rok 1899.

Česko-izraelské vztahy jsou dodnes na skvělé úrovni, což se projevuje i tím, že se Česko jasně staví na stranu Izraele jak na půdě EU, tak na půdě OSN.

A europoslanec Saša Vondra teď bije na poplach. Je třeba se opět Izraele zastat! To, co předvádí OSN, je příšerné!

„Spolu s kolegy z celého světa vyzýváme k podpoře Izraele v OSN. Pro představu, jak šílenou politiku OSN vůči Izraeli provozuje: jen v roce 2020 bylo přijato 17 protiizraelských rezolucí; a pouze 6 se týkalo zbylých 192 států světa, včetně mnoha diktatur... Z toho je jasné, že nejde o skutečný stav lidských práv, ale o prachsprostou šikanu,“ vypálil Vondra na sociální síti Facebook.  

Přidal odkaz na deklaraci 315 osobností z obou stran Atlantiku, které se Izraele zastaly proti OSN.

„My, zákonodárci z obou stran Atlantiku a napříč politickými stranami, vyzýváme členské státy EU a ostatní demokratické země, aby pomohly ukončit systematickou diskriminaci Izraele ze strany OSN,“ stojí hned v úvodu deklarace.

Alexandr Vondra se zastal Izraele

„Rada OSN pro lidská práva se zaměřuje pouze na jeden stát – Izrael – v jediném samostatném bodu programu (č. 7), zatímco v jiném samostatném bodě (č. 4) je uvedeno porušování lidských práv ve všech ostatních zemích najednou. V současné době se 21 procent rezolucí, přijatých Radou pro lidská práva, zaměřuje pouze na Izrael. Vloni v září hospodářská a sociální rada OSN odsoudila ze všech států pouze Izrael za údajné porušování práv žen,“ stojí dále v deklaraci.

Signatáři deklarace mají za to, že tato praxe musí co nejrychleji ustat. Demokratický svět by ji měl odsoudit. Už proto, že OSN i stát Izrael se společně zrodily z pekla druhé světové války a holokaustu, na což by OSN neměla zapomínat.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Když Pirát přejde od slov k činům, je to naprostá katastrofa. Drtivý rozbor jejich plánů od starého pravičáka

4:34 Když Pirát přejde od slov k činům, je to naprostá katastrofa. Drtivý rozbor jejich plánů od starého pravičáka

„Vzniká vláda, která když se dožije dvou let, bude ráda. Proč? Jdou do vlády v nejhorší situaci od r…