Vondra se naštval: Greta sem vlezla, ostatní nesmějí! A pak dívka začala mluvit a náš poslanec to málem nepřežil

04.03.2020 18:58

Europoslanec Alexandr Vondra (ODS) se podivuje nad tím, jak světoví politici opakovaně vestoje tleskají švédské aktivistce Gretě Thunbergové, která jim přitom jen nadává. Naposledy se to podle Vondry opakovalo na půdě Evropského parlamentu, kam navíc byla Greta vpuštěna přesto, že kvůli koronaviru mají všechny ostatní osoby vstup zakázaný. „Na ni se zákaz nevztahuje. Nasadili jí svatozář, je pro ně z jiného světa...,“ komentuje Vondra.

Vondra se naštval: Greta sem vlezla, ostatní nesmějí! A pak dívka začala mluvit a náš poslanec to málem nepřežil
Foto: Repro World Economic Forum
Popisek: Aktivistka Greta Thunbergová

Anketa

Je Michaela Šojdrová dobrá politička?

1%
99%
hlasovalo: 17210 lidí
Místopředseda ODS v souvislosti s výstupen Grety na půdě Evropského parlamentu řeší dvě věci, zejména fakt, že byla vůbec vpuštěna. „Pravidla Grety v Evropském parlamentu. EP včera vyhlásil karanténu. Kvůli koronaviru. Do budovy smějí jen poslanci a jejich asistenti. Nikdo jiný zvenčí. Odteď minimálně tři další týdny,“ píše Vondra na svém Facebooku s tím, že kvůli tomu musel odložit návštěvu Dany Drábové a Jaroslava Míla ve věci dekarbonizace energetiky.

„Ale předseda EP udělal jednu výjimku. Pozval Gretu do našeho výboru pro životní prostředí. Na ni se zákaz nevztahuje. Nasadili jí svatozář, je pro ně z jiného světa...,“ diví se Vondra.

Samotné Gretino vystoupení ho pak také nadzvedlo ze židle. „Greta dnes ve výboru ENVI vystoupila. Na snímku má po pravici předsedu výboru Pascala Canfina a po levici šéfa Zelených Base Eickhouta. Dva pilíře zdejší zelené hysterie. Vítají ji nadšeně slovy, že tady je mezi spojenci. Není ani v Americe, kde vládne zloduch Trump, ani v Austrálii, kde je premiér skeptikem,“ nastiňuje Vondra.

„Pak už si bere mikrofon Greta. Jak je už jejím zvykem, všem vynadá. JÁ se vzdávám svého vzdělání, VY neděláte nic. Řekli jste, že se EU postaví do čela, a přitom jste NIC neudělali. Jen PŘEDSTÍRÁTE (to slovo zopakovala třikrát). Vyhlásili jste nouzi, tak se podle toho chovejte...
Co následovalo? Potlesk ve stoje! Těch poslanců, kterým před chvílí vynadala. Je to zkrátka fascinující,“ nestačí se divit europoslanec.

Vondra především nechápe, že Greta jen jezdí po světě a nadává přítomným politikům a ti ji poté vestoje tleskají a snaží se vetřít do její přízně. „Jde o to, že objíždí celý svět s tím, že všem jen trucovitě nadává. Dokonce i těm v EU, kteří přijímají opatření na hranici možného. A oni jí za to masochisticky tleskají a snaží se vetřít do přízně, i když ona jim není ochotna připsat sebemenší zásluhu,“ popisuje Vondra.

„Všechno je to tu jakoby samozřejmě nalinkované. Ona jediná smí přes zákaz do parlamentu, zatímco ostatní hosté bloumají před vchodem, pokud se o zákazu nedozvěděli včas. Ostatní ruší měsíce plánované a zaplacené akce včetně těch, které mají za cíl opatření ke zlepšení životního prostředí. Je to fakt divná doba a divnej svět...,“ posteskl si na závěr.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jma

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bývalá šéfka hejtmanů v XTV: Babiš je znám, že umí říct v Bruselu jasné NE. Unie nám v některých věcech i pomáhá

18:48 Bývalá šéfka hejtmanů v XTV: Babiš je znám, že umí říct v Bruselu jasné NE. Unie nám v některých věcech i pomáhá

Předvolební seriál XTV zavítal do Karlovarského kraje, kde se v debatě vedené Lubošem Xaverem Veselý…