Vondráček: Z nikoho nedělá blba to, jestli se očkoval, nebo ne

17.02.2022 16:38 | Ze sítí

Vláda Petra Fialy pokračuje v rozvolňování proticovidových opatření. Od minulého týdne již podnikatelé nemusejí u svých zákazníků kontrolovat covidové certifikáty. To však podle některých médií vyvolalo rozpaky u lidí, kteří se právě kvůli možnosti navštěvovat restaurace, kadeřnictví či wellness centra nechali naočkovat. Nad tím se však pozastavuje právník a předseda Svobodných Libor Vondráček, který připomněl, že největší podporovatelé otrokářství nejsou otrokáři, ale privilegovaní otroci.

Vondráček: Z nikoho nedělá blba to, jestli se očkoval, nebo ne
Foto: Archiv Libora Vondráčka
Popisek: Předseda Svobodných Libor Vondráček

Anketa

Vyčítáte Okamurově SPD, že obstrukcemi blokuje pandemický zákon?

hlasovalo: 34081 lidí
„Připadám si podvedený. Běhám po očkováních, testuju se, dodržuju, co řeknou, a pak je najednou ze dne na den všechno fuk a soused, který na to kašlal, se mi směje, že jsem blb,“ uvedl pro server iDNES.cz pražský podnikatel Petr Svátek. Tato a podobná slova tak trochu zvedla ze židle právě předsedu Svobodných Libora Vondráčka, který se od začátku ostře vymezoval proti diskriminaci zákazníků a povinnosti podnikatelů kontrolovat tzv. covid pasy.

„Očkování mělo být od začátku zcela dobrovolné a nikdo se nemusel cítit podvedený, že není pozitivně diskriminován. Z nikoho nedělá blba to, jestli se očkoval, nebo neočkoval, obě varianty jsou v pořádku. Pokud chtěl ovšem očkováním někdo jen dosáhnout výhody v rámci práva a dnes se zlobí, že není privilegován, pak je dobře, když se cítí jako blb,“ uvedl Vondráček.

Podle předsedy Svobodných si mají být všichni lidé rovni v právech. „Stát nikdy neměl připustit, aby lidé očekávali, že je správné vytvářet dvě kategorie občanů. Připomíná mi to, že největší podporovatelé otrokářství nejsou otrokáři, ale privilegovaní otroci,“ dodal Libor Vondráček

 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

COVID

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: Karel Výborný

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

To máte podloženo čím?

,,Firmy u nás stále poptávají násobně více lidí než chtějí propustit a to plánují i do budoucna." Podle všeho totiž fimy krachují nebo sou činnost přesouvají jinam, kde mají lepší podmínky - třeba v Německu, kde je levnjěší energie.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Banda hlupáků, nic neumí!“ Válka Hamplové s Láskou se šíří. Bývalý hlas ČT udeřil do zastánců senátorky

22:30 „Banda hlupáků, nic neumí!“ Válka Hamplové s Láskou se šíří. Bývalý hlas ČT udeřil do zastánců senátorky

Senátorka Jana Zwyrtek Hamplová, která ve čtvrtek zkolabovala během jednání horní komory parlamentu,…