Vondráček navrhne poslancům uctít památku Gotta potleskem

12.10.2019 15:16

Předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) navrhne poslancům, aby uctili památku zemřelého zpěváka Karla Gotta minutou potlesku. Vondráček to dnes uvedl na svém twitteru. Stát by se tak mělo na nejbližší poslanecké schůzi, která začne příští týden v úterý.

Vondráček navrhne poslancům uctít památku Gotta potleskem
Foto: Daniela Černá
Popisek: Radek Vondráček, předseda Poslanecké sněmovny
reklama

Vondráček se zúčastnil dnešní mše, která se konala ve svatovítské katedrále. Předseda Sněmovny uvedl, že mu je nesmírnou ctí poklonit se památce výjimečného umělce a výjimečného člověka. „Děkuji paní Ivaně Gottové za pozvání, jehož si obzvlášť cením. Nemohl jsem odmítnout, Karla Gotta jsem měl moc rád,“ uvedl.

Dodal, že ve Sněmovně při nejbližším jednání navrhne „nikoli minutu ticha za Karla Gotta, ale minutu potlesku, který jej doprovázel celým životem“.

Podle místopředsedy vlády a předsedy ČSSD Jana Hamáčka byly zádušní mše a rozloučení s Gottem dojemné a důstojné a atmosféra v katedrále byla plná lásky, přátelství a respektu. „Někdy se zdá, že je česká společnost nenapravitelně rozdělená, ale pokud nás spojují písničky a obdiv ke skvělému zpěvákovi, není to s námi tak špatné,“ napsal na twitteru.

Někdejší ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL) označil na twitteru zádušní mši za důstojné poděkování za dar umělcova života.

Specialista na dějiny českých zemí 20. století a církevní dějiny Jaroslav Šebek považuje oficiální rozloučení s Gottem ve svatovítské katedrále za velice důstojné. „Myslím, že se velice dobře doplňovalo se spontánním loučením v pátek na Žofíně,“ dodal na twitteru.

Gott zemřel 1. října před půlnocí ve věku 80 let. Léčil se s akutní leukemií.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Nechci být krutý, ale co tohle je?“ Smích Babiše, pláč Fialy. Stala se vážná věc

15:46 „Nechci být krutý, ale co tohle je?“ Smích Babiše, pláč Fialy. Stala se vážná věc

Náznak budoucí spolupráce ODS s hnutím ANO, nebo pouhé splnění programového bodu? Občanští demokraté…