Vrať se do hrobu. Šteindler dostal banánem od mladé zelené aktivistky

08.10.2021 9:59

V posledních měsících Čechy, Moravany a Slezany zahltila předvolební kampaň všech kandidujících politických stran. Ale nejen jejich. Byla spuštěna také kampaň nazvaná „Už nikdy fronty na banány“, která si klade za cíl po desítkách let konečně dostat ze Sněmovny komunisty. Jenže u mladých lidí Šteindler s Vávrou opravdu tvrdě narazili. V pražské kavárně vyvřel na povrch generační střet.

Vrať se do hrobu. Šteindler dostal banánem od mladé zelené aktivistky
Foto: pixabay.com
Popisek: Banány, ilustrační foto

Českým internetem proletěla kampaň „Už nikdy fronty na banány“, která připomněla, že po čtyřicet let, kdy této zemi vládli komunisté, lidé stávali fronty na banány, na mandarinky, ale také neúměrně dlouhou dobu čekali i na auta a na přidělení bytu.

V rámci této kampaně herci David Vávra a Milan Šteindler, kteří v 90. letech 20. století spoluutvářeli satirický pořad Česká soda, rozdávali v úterý ve stanici metra Muzeum banány s heslem „Už nikdy fronty na banány“.

Jenže u části mladých lidí herci narazili.

„Tohle krásně ilustruje ten mezigenerační rozdíl. Zatímco pro Šteindlera jsou banány symbolem svobody a revoluce, my ostatní vidíme neutěšené pracovní podmínky na plantážích, násilné rozhánění snah o vytvoření odborů, a to jen proto, aby se Evropan nažral exotiky," napsala ke kampani na Twitteru slečna Mahulena, která se představuje jako „kočičí máma“.

Spor o banány

Kriticky se ale vyjadřuje i k Zeleným.

„Jediný, co mě na Zelených sere, je jejich vztah k jádru. Na druhou stranu díky hysterii rakouských zelených děláme každoroční brigády sběru borůvek kolem Temelína (měříme neexistující kontaminaci) a máme pak spoustu materiálu na dusíkovou zmrzlinu,“ poznamenala.

spor o jádro

Se svou troškou do mlýna přispěl do diskuse i brněnský právník Tomáš Tyl. Mladou slečnu nešetřil.

„Až to tihle vezmou do tlapek, to bude šupec! Já dodneška netušil, že banán je i dnes symbolem něčeho zlýho. Teda, kromě toho, že je to občas levnější než brambory a navíc - já teda banány nerad, protože jsem jich přežranej ještě z 90. let. Ale měl bych zlepšováček - co kdybychom z té Afriky nedováželi nic? Už ani ty banány! Myslím, že by to Africe i těmhle pirátským revolucionářům strašně pomohlo. Pomohlo by to určitě i Šteindlerovi, protože ten taky zamrzl v devadesátkách. A možná bych i já zas dostal chuť na banány - žeru, žeru a najednou koukám, já zotročuju, já zotročuju!“ vypálil Tyl.

reklama

autor: mp

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
PhDr. Jiří Horák, Ph.D. byl položen dotaz

Jak blízko jsme válce?

Zdá se mi to, nebo tu probíhá regulérní příprava na válku? A vzhledem k tomu, že Rusko má jaderné zbraně, neskočila by tato válka stejně rychle, jako by začala? Nebo mě napadá ještě jedna varianta, že tu probíhá politika strašení, aby se ,,ospravedlnila“ podpora Ukrajiny. Používám uvozovky, protože ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Co jste dohodli v Paříži, půjdou vojáci na Ukrajinu? Dostal jsem dlouhý proslov, ale odpověď ne, říká pro PL poslanec

22:31 Co jste dohodli v Paříži, půjdou vojáci na Ukrajinu? Dostal jsem dlouhý proslov, ale odpověď ne, říká pro PL poslanec

Prohlášení slovenského premiéra Roberta Fica (SMĚR-SD) o posílání vojáků na Ukrajinu vyvolalo rozruc…