Vrať se do hrobu. Šteindler dostal banánem od mladé zelené aktivistky

08.10.2021 9:59

V posledních měsících Čechy, Moravany a Slezany zahltila předvolební kampaň všech kandidujících politických stran. Ale nejen jejich. Byla spuštěna také kampaň nazvaná „Už nikdy fronty na banány“, která si klade za cíl po desítkách let konečně dostat ze Sněmovny komunisty. Jenže u mladých lidí Šteindler s Vávrou opravdu tvrdě narazili. V pražské kavárně vyvřel na povrch generační střet.

Vrať se do hrobu. Šteindler dostal banánem od mladé zelené aktivistky
Foto: pixabay.com
Popisek: Banány, ilustrační foto

Českým internetem proletěla kampaň „Už nikdy fronty na banány“, která připomněla, že po čtyřicet let, kdy této zemi vládli komunisté, lidé stávali fronty na banány, na mandarinky, ale také neúměrně dlouhou dobu čekali i na auta a na přidělení bytu.

V rámci této kampaně herci David Vávra a Milan Šteindler, kteří v 90. letech 20. století spoluutvářeli satirický pořad Česká soda, rozdávali v úterý ve stanici metra Muzeum banány s heslem „Už nikdy fronty na banány“.

Jenže u části mladých lidí herci narazili.

„Tohle krásně ilustruje ten mezigenerační rozdíl. Zatímco pro Šteindlera jsou banány symbolem svobody a revoluce, my ostatní vidíme neutěšené pracovní podmínky na plantážích, násilné rozhánění snah o vytvoření odborů, a to jen proto, aby se Evropan nažral exotiky," napsala ke kampani na Twitteru slečna Mahulena, která se představuje jako „kočičí máma“.

Spor o banány

Kriticky se ale vyjadřuje i k Zeleným.

„Jediný, co mě na Zelených sere, je jejich vztah k jádru. Na druhou stranu díky hysterii rakouských zelených děláme každoroční brigády sběru borůvek kolem Temelína (měříme neexistující kontaminaci) a máme pak spoustu materiálu na dusíkovou zmrzlinu,“ poznamenala.

spor o jádro

Se svou troškou do mlýna přispěl do diskuse i brněnský právník Tomáš Tyl. Mladou slečnu nešetřil.

„Až to tihle vezmou do tlapek, to bude šupec! Já dodneška netušil, že banán je i dnes symbolem něčeho zlýho. Teda, kromě toho, že je to občas levnější než brambory a navíc - já teda banány nerad, protože jsem jich přežranej ještě z 90. let. Ale měl bych zlepšováček - co kdybychom z té Afriky nedováželi nic? Už ani ty banány! Myslím, že by to Africe i těmhle pirátským revolucionářům strašně pomohlo. Pomohlo by to určitě i Šteindlerovi, protože ten taky zamrzl v devadesátkách. A možná bych i já zas dostal chuť na banány - žeru, žeru a najednou koukám, já zotročuju, já zotročuju!“ vypálil Tyl.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: mp

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Advokátka: Pravda o nemocnicích. Vojtěch jen plní pokyny. Prosím senátory

14:21 Advokátka: Pravda o nemocnicích. Vojtěch jen plní pokyny. Prosím senátory

„Neuvěřitelné stupidity!“ Vyhláška o nařizování povinného očkování je podle známé advokátky Jany Zwy…