Zadělák přiznal, že natáčet na obou stranách frontové linie je prý velmi obtížné. „Pokud si někdo myslí, že přijede na pas na Ukrajinu, začne si tam něco natáčet, potom přejede na území, které je pod kontrolou separatistů, tak to je velký omyl,“ uvedl a dokladoval to řadu povolení a propustek které on a jeho kolega ze soukromé mexické televize, pro kterou dění na Ukrajině natáčel, musel získat.
Oba žurnalisté prý chtěli ukázat, že ukrajinský konflikt je složitější, než kolik může vyjevit běžný 20 vteřin dlouhý zpravodajský šot. Zadělák natáčel mimo jiné i na doněckém letišti, o které se vedly úporné boje. Vysvětlil, že bojovat o ně mělo pro obě strany konfliktu smysl i v době, kdy už bylo zcela zničené. Letiště je prý důležitý strategický bod. „Kdo ovládá letiště, ovládá široké okolí,“ vysvětlil Zadělák.
S úklidem padlých se musí počkat, dokud neskončí boje
Mimo jiné také zmínil, že těla padlých se někdy pohřbívají až ve značném stupni rozkladu. Mnohdy je totiž nutno počkat, až v oblasti, kde nebožtíci leží, ustanou boje, aby je bylo možno odklidit a civilizovaně pohřbít.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: vam