Vraťte Krym, udeřila na Rusko Trumpova velvyslankyně v OSN. Dříve sankce zrušeny nebudou, dodala

03.02.2017 12:24

Vrátíte-li Krym Ukrajině, zrušíme sankce. Takto ostře vystoupila vůči Rusku nová stálá zástupkyně USA v OSN Nikki Haleyová. Ta zároveň obvinila Rusko z eskalace konfliktu na východě Ukrajiny. Informaci přinesl server iDnes.cz.

Vraťte Krym, udeřila na Rusko Trumpova velvyslankyně v OSN. Dříve sankce zrušeny nebudou, dodala
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka USA

Haleyová ve svém vystoupení rovněž uvedla, že chce zlepšit vztahy s Ruskem. I proto ji mrzelo, že hned při svém vystoupení v Radě bezpečnosti musela být kritická. „Katastrofální situace na východě Ukrajiny nás nutí jasně a důrazně odsoudit počínání Ruska,“ řekla. Podle jejích slov však východní Ukrajina není jedinou částí země, jež trpí kvůli agresivním ruským krokům.

„Spojené státy nadále odsuzují ruskou okupaci Krymu a vyzývají k jejímu okamžitému ukončení. Krym je součást Ukrajiny. Sankce, které jsme kvůli Krymu zavedli, budou platit, dokud Ruská federace nevrátí Ukrajině kontrolu nad poloostrovem,“ řekla rázně. Její slova pak podpořil i britský vyslanec Matthew Rycroft. „O budoucnosti své země musí rozhodovat Ukrajinci,“ řekl.

Proti Haleyové se postavil ruský zástupce Vitalij Čurkin. Krymský lid prý totiž svou vůli připojit se k Rusku vyjádřil jasně. Celá debata však podle jeho slov byla docela přátelská.

Původní text ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Jebáj*m, kluci!“ Schillerová se vypravila do bašty socdem, na vlastní poslance kašlala. Babišovo hnutí sklízí výsměch

20:45 „Jebáj*m, kluci!“ Schillerová se vypravila do bašty socdem, na vlastní poslance kašlala. Babišovo hnutí sklízí výsměch

Je paradoxní, že se o tom redakce dozvěděla od zástupce ODS v Pardubicích. Řeč je o mediálně nezajím…