Všechny policejní služebny budou fungovat nonstop, přeje si Lessy

05.03.2011 10:20

Nový policejní prezident Petr Lessy chce, aby všechny policejní služebny i ty, které se zavíraly na noc nebo víkendy, fungovaly nonstop.

Všechny policejní služebny budou fungovat nonstop, přeje si Lessy
reklama
Za experiment, který musí skončit, označil nový policejní prezident Petr Lessy policejní služebny, které jsou uzavřené v nočních hodinách a o víkendech. Noční zavírání služeben v okrajových částech některých měst a suplování jejich činnosti z centra je podle Lessyho sice pohodlné pro řízení, ale zároveň tento systém policii lidem oddaluje a nepodporuje jejich důvěru.

„Policie se musí zprostit experimentů, které ztěžují dostupnost služby," řekl k tomu minulý týden Lessy na poradě se všemi krajskými policejními řediteli, jejíž zápis má Právo k dispozici.

Podle Lessyho musí nejpozději od začátku července všechny služebny zůstat otevřené nonstop a nebudou se tak v noci a o víkendech slučovat do jednoho centrálního pracoviště.
Tímto krokem by chtěl policejní prezident ukázat větší vstřícnost k občanům, což jak tvrdil byla jedna z velkých proirit.

Systém se už neosvěčil v Plzni

Některé služebny ale od uzavírání služeben na noc a o víkendech upustily samy. Například v Plzni se uzavírá služeben neosvědčilo a po šesti měsících ho tamní policejní vedení zase zrušilo.

„Neosvědčilo se to. Policie byla hůře dostupná pro občany, zvedly se i náklady za pohonné hmoty, protože policisté museli za oznamovateli vyjíždět," řekl plzeňský policejní ředitel Pavel Krákora.

Lessy chce větší důvěru k policii 

A právě důsledné oznamování trestné činnosti je podle Lessyho klíčové, občané mají podle něj mít k policii důvěru. „Při zjištění stížností na nepřijetí oznámení v teritoriu musí být přístup příslušného funkcionáře naprosto nekompromisní," konstatoval v této souvislosti na poradě Lessy.

Související:

Lessy káže šéfům policie: Odevzdejte Audi, přeberte Superby

Lessy představí svou koncepci. Petice proti Johnovi se rozjíždí

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nip

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Fridrichová „šlápla“ do mrtvých migrantů. „Já to nevěděla!“

20:29 Fridrichová „šlápla“ do mrtvých migrantů. „Já to nevěděla!“

Reportáž pořadu 168 hodin, během níž byl poslanec za hnutí ANO Martin Kolovratník konfrontován novin…