Vsetín si došlápne na hazard, hlásí Čunek. Má to háček, kontruje ČSSD

07.01.2016 20:20

Vsetínská radnice tvrdě zakročila proti hazardu. Starosta města Jiří Čunek (KDU-ČSL), jenž je zároveň senátorem, prohlásil, že se hráči budou moci věnovat hazardu na jediném místě ve městě. Má to ale háček. Pravděpodobně totiž půjde o dům, kde cvičí folklórní soubory dětí.

Vsetín si došlápne na hazard, hlásí Čunek. Má to háček, kontruje ČSSD
Foto: pixabay.com
Popisek: Hazard - ilustrační foto

Zastupitelé města schválili vyhlášku, která výrazně reguluje provozování automatů a dalších herních zařízení. Nedojde však k absolutnímu zákazu, protože by to mohlo vést ke vzniku černých heren. „Proto jsme se dohodli, že vytvoříme jedno místo ve městě, kde se hrát bude. Ta herna bude daleko více kontrolovaná ze strany provozovatele, aby tam nechodili hrát patologičtí hráči, lidé na sociálních dávkách a podobně,“ poznamenal k tomu Čunek v Regionální televizi Vsetín.

Doteď bylo přitom možné hrát na dvaatřiceti místech. Teď je to tedy jen jedno, což je výrazný posun, ale má to háček. V jedinou hernu by se mělo proměnit přízemí polyfunkčního domu. „Samotný výběr herny je podle mého názoru naprosto nešťastný, protože je to v budově, kde cvičí folklórní soubory, dochází tam k návštěvám mládeže, a domnívám se, že bude docházet k jejímu negativnímu ovlivňování,“ kritizoval záměr zastupitel Dalibor Sedláček (ČSSD). Výběr místa navíc neprojednala ani kulturní komise města.

Čunek k tomu doplnil, že o tom, kdo bude tuto hernu provozovat, rozhodne soutěž, v níž pravděpodobně vyhraje nejvyšší nabídka. Existuje také možnost, že herna bude nakonec jinde, byť to podle starosty není příliš pravděpodobné.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šťastný Vladimir Putin. Kdo sledoval vysílání ČT o ruských volbách, zažil šok

7:43 Šťastný Vladimir Putin. Kdo sledoval vysílání ČT o ruských volbách, zažil šok

I dalších šest let povládne Rusku prezident Vladimir Putin. Jasno bylo už pár minut po uzavření vole…